Świetne występy naszych biegaczy: srebro maratończyka, brąz na 10 km

Biegacze powoli wracają na trasy.
Biegacze powoli wracają na trasy. Łukasz Baliński
Bardzo dobrze zaprezentowali się ostatnimi czasy biegacze długodystansowi z Opolszczyzny podczas mistrzostw Polski. Dzięki temu mamy dwa medale.

Zacznijmy od tego najbardziej prestiżowego z tego typu biegów czyli maratonu. Tym bardziej, że to w nim nasz przedstawiciel osiągnął najlepszy wynik. Chodzi to o Kamila Karbowiaka z Kotwicy Brzeg, który w Dębnie zajął drugie miejsce. Osiągnął tam czas 2 godziny 10 minut 35 sekund i tylko minimalnie przegrał z Arkadiuszem Gardzielewskim ze Śląska Wrocław. Nieźle spisał się tam także Bartłomiej Stajniak z AZS KU Politechniki Opolskiej zajmując dziewiątą lokatę (02.21,48).

Brązowy medal na 10 000m z kolei zdobył kolega klubowy tego ostatniego Szymon Dorożyński. W Goleniowie do mety dotarł z rezultatem 29.32,59 i do zwycięzcy Krystiana Zalewskiego z tamtejszego UKS-u Barnim Goleniów stracił niespełna 26 sekund.