Świetny prognostyk przed mistrzostwami

Nasze medalistki w klasie III sportowej: złota Weronika Lesik (z prawej) i srebrna Nikola Sykulska. Klubowe
Weronika Lesik z Gwiazdy Dobrzeń Wielki wygrała zawody Grand Prix Polski w skokach na trampolinie. Niebawem pojedzie na mistrzostwa świata.

Grand Prix Polski w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce odbyło się w Łańcucie. W zawodach wzięło udział 275 zawodników z 35 klubów Polski oraz reprezentacje: Belgii, Niemiec, Ukrainy i Białorusi. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się Opolanie.

Sekcję gimnastyczną GOK Gwiazda Dobrzeń Wielki w rywalizacji skoków na trampolinie reprezentowało czterech zawodników. Znakomity start odnotowała nasza tegoroczna mistrzyni Polski Weronika Lesik, która w klasie III sportowej zwyciężyła z dużą przewagą nad rywalkami. Tym samym podopieczna trenera Adama Antoszczyka potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję przed zbliżającymi się mistrzostwami świata juniorów, które odbędą się od 2 do 6 grudnia w duńskim Odense.

Ekipa z Dobrzenia Wielkiego cieszyła się z dwóch medali, bowiem drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła koleżanka klubowa Weroniki - Nikola Sykulska. Natomiast junior Kordian Krężelok zakończył zawody na 5. miejscu, a Agata Waindok w klasie II sportowej zajęła 12. lokatę.