Świetny występ w mistrzostwach Polski sztangistów Budowlanych i UKS-u MOS

Od lewej Krzysztof Zwarycz, Arkadiusz Michalski i były świetny zawodnik Bartłomiej Bonk. Slawomir Jakubowski
Świetnie spisali się przedstawiciele dwóch klubów z Opola podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. W Gdańsku na podium stawali bowiem nie tylko Budowlani, ale i panowie z UKS-u MOS.

Pierwszy z tych klubów wrócił ze zmagań z ośmioma medalami z czego złotych i srebrnych było po cztery. Z kolei ten drugi wywalczył trzy krążki, po jednym z każdego koloru.

Miało to też przełożenie na klasyfikację drużynową, gdyż zwyciężyli w niej Budowlani, a 12. miejsce - w gronie 43 ekip - zajął drugi team ze stolicy naszego regionu. Do tego Opolszczyzna w tabeli województw uplasowała się tuż za podium.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został opolanin Arkadiusz Michalski, który wywalczył 407,18 pkt w tabeli Sinclaira i o ponad 17 „oczek” wyprzedził Arsen Kasabijewa z Tarpana Mrocza. W pierwszej dziesiątce było jednak jeszcze czterech przedstawicieli Budowlanych, a według miejsc byli to: 5. Marcin Izdebski, 6. Krzysztof Zwarycz, 9. Mateusz Skulimowski, 10. Kacper Urban.

Tak czy inaczej Michalski triumfował w kategorii open uzyskując w dwuboju wynik 380 kg i dystansując resztę rywali. Jakby tego było mało drugie miejsce zajął tutaj jego kolega klubowy Olaf Paszkowski (339 kg).

Co ciekawe opolanie na podium najczęściej wchodzili „parami”, bo taki sam zestaw reprezentantów mieliśmy choćby w grupie do 89 kg, gdzie zwyciężył Krzysztof Zwarycz (325 kg) przed Mateuszem Skulimowskim (320).

Podobnie było w kategorii do 55 kg, gdzie z kolei rządzili sztangiści z UKS-u MOS. Tu najlepszy okazał się Maciej Gumuliński, a drugi był Tomasz Komorowski (odpowiednio 200 i 195 kg).

Była też jedna kategoria, gdzie medale otrzymali panowie z obu ekip. W grupie do 67 kg zwyciężył wszak Kacper Urban z Budowlanych (270 kg) , a trzecie miejsce zajął Marek Komorowski z UKS-u MOS (245 kg).

Jeśli chodzi o ten bardziej utytułowany klub to warto odnotować, rzecz jasna, iż po srebrnym krążku wywalczyli jeszcze Paweł Kulik w kategorii do 96 kg (uzyskując 326 kg) i Marcin Izdebski do 109 kg (z rezultatem 355 kg).

W rywalizacji mieliśmy także jedną Budowlaną, mianowicie Katarzynę Kraskę, która z wynikiem 163 kg zwyciężyła u pań do 55 kg.