Święto Powiatu Brzeskiego. Olszanka wygrała turniej gmin

Reprezentacja Olszanki (na zdjęciu podczas wyścigu "narciarskiego") wygrała turniej sołectw. fot. Jarosław Staśkiewicz
Turnieje sportowe, występy artystyczne i koncerty - tak wyglądają dni powiatu brzeskiego. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 12 na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Jednym z pierwszych punktów imprezy był turniej gmin. Reprezentacje startowały w takich konkurencjach jak rzut jajkiem, rzut podkową do celu czy drużynowy bieg na nartach.

Turniej wygrała reprezentacja Olszanki, wyprzedzając Lewin Brzeski, a trzecie miejsce wpólnie zajęły Grodków i Brzeg.

Dziś w programie także prezentacje kulturalne gmina powiatu (17-19), występ zespołu "The Shout" z repertuarem Czerwonych Gitar i Beatlesów (19-21) oraz zabawa taneczna (21-24).

W niedzielę drugi dzień święta powiatu, który rozpocznie się o godz. 10 od przeglądu piosenki kresowej. Od 13.15 na scenie będą prezentowały się zespoły ludowe z Czech i Ukrainy.

O 16 wystąpi gwiazda dni powiatu: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Występom towarzyszą stoiska handlowe i lunapark.