Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami zaśpiewajmy"
W Sędziszowie już od szesnastu lat odbywa się wielkie święto kolęd oraz pastorałek organizowane przez Szkołę Podstawową numer 1 imienia Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie. W tym roku w środę, 10 stycznia odbyła się uroczysta gala konkursowa w Samorządowym Centrum Kultury imienia Jana Pawła II w Sędziszowie.
Zobaczcie fragmenty z występów konkursowych na filmie poniżej:
Podczas 16. edycji konkursu na scenie rozbrzmiało około 40 kolęd i pastorałek w wykonaniu ponad stu utalentowanych młodych artystów z kilkunastu szkół występujących w kilku kategoriach wiekowych. W tegorocznej edycji konkursu kolęd i pastorałek artystów oceniło jury w składzie: ksiądz Łukasz Parzniewski, Anna Leśniewska, Marta Nowakowska – Magdziorz, Jolanta Wiekiera.
Zobaczcie zdjęcia z 16. Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami zaśpiewajmy" w Sędziszowie:
W 16. Konkursie Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami zaśpiewajmy" wytypowano następujących laureatów:
Grupa najmłodsza – dzieci 6-letnie i klasy I
- I miejsce - Livia Kowalska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie , opiekun: Bożena Wiekiera, Ewa Mrozińska
- II miejsce - Agata Dziurkowska – Szkoła Podstawowa w Słupi, opiekun: Leszek Wawrzyła
- III miejsce - Blanka Więcławska – Szkoła Podstawowa w Obiechowie, opiekun: Maria Ślęzak, Anna Florczyk
Wyróżnienia:
- Alicja Skrzypczyk, Dawid Ślęzak, Amelia Grabowska, Marcel Kowalczyk, Jolanta Kustorz – Niepubliczne Przedszkole „Z Uśmiechem” w Mstyczowie – opiekun Karolina Ostrowska;
- Maja Kasiewicz, Maria Ciechanowska, Lena Gawron, Kaja Urbaczka, Eliza Mukendi, Amelia Trzcińska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie – opiekun Małgorzata Stradomska, Anna Mika;
- Zuzanna Brożek, Laura Trzeszkowska, Lena Janiszewska – Przedszkole Samorządowe w Sędziszowie – opiekun Monika Mędrek, Anna Szczęśniak;
- Zofia Barczyńska, Lena Muszyńska, Anna Fatyga, Mikołaj Trzciński, Norbert Foltyn - Szkoła Podstawowa w Pawłowicach – opiekun Bożena Budzyń;
- Pola Grad – Zespół Placówek Oświatowych w Skroniowie – opiekun Halina Sutowicz;
- Aleksandra Błasiak, Jowita Wyrozumska - Szkoła Podstawowa w Mierzawie – opiekun Magda Brzezińska;
- Alicja Bogdał, Emilia Goljan, Emil Łobodziński, Jan Kowal, Mikołaj Kozioł, Eliza Saracen - Szkoła Podstawowa w Brześciu – opiekun Edyta Kotarska, Dorota Kowal;
- Jan Kowalik, Adam Juszczyk, Aleksandra Baran, Natalia Rybak, Maja Szwaja, Zuzanna Prusek - Niepubliczne Przedszkole „Z Uśmiechem” w Tarnawie – opiekun Beata Bodzioch
Grupa młodsza – uczniowie klas II i III
- I miejsce(ex aequo) - Dawid Łata – Szkoła Podstawowa w Tarnawie, opiekun: Agata Kozera; Magdalena Jarosińska - Szkoła Podstawowa w Słupi, opiekun: Leszek Wawrzyła
- II miejsce(ex aequo) - Julia Bakalarz, Emilia Łysek, Amelia Kuta, Amelia Balant, Amelia Skóra, Kaja Stanik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie, opiekun Dariusz Banaś; Wiktoria Szczechla - Szkoła Podstawowa w Chlewicach, opiekun Leszek Wawrzyła
- III miejsce(ex aequo) - Emilia Dziób, Kalina Ślęzak, Blanka Zasada, Zofia Urbańska - Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO w Sędziszowie, opiekun: Karolina Prusek – Budziosz; Gloria Stanecka, Zuzanna Skrzypczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Skroniowie, opiekun: Halina Sutowicz; Maja Molus, Natalia Śliwińska, Amelia Wawrzyńczyk, Anna Czarnecka, Julia Kubas, Sylwester Liburski - Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, opiekun Jolanta Stradomska
Wyróżnienia:
- Milena Jadczyk, Nela Kotarska, Miłosz Kucharz, Dawid Mider – Szkoła Podstawowa w Brześciu – opiekun Elżbieta Liburska, Anna Zięba;
- Marika Bartkiewicz, Alicja Ziółkowska - Szkoła Podstawowa w Mierzawie – opiekun Magda Brzezińska, ksiądz Dominik Koston;
- Karolina Piątkowska, Magdalena Chat, Paulina Wątor - Szkoła Podstawowa w Mstyczowie – opiekun Anna Kowal;
- Agata Lipska, Barbara Zdradzisz - Szkoła Podstawowa w Obiechowie – opiekun Anna Florczyk
Grupa starsza – uczniowie klas IV, V, VI
- I miejsce (ex aequo)- Laura Nahajczuk, Maja Stelmasińska, Maja Pierzchała (akompaniament) - 17 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Siedemnastka” w Sędziszowie, opiekun: druh pwd Tomasz Dudziński; Natalia Waluga - Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO w Sędziszowie, opiekun: Ewa Mrozińska; Kacper Kowalik, Antoni Kowalik, Bartosz Rokicki, Franciszek Włodarczyk, Karolina Hajdas - Szkoła Podstawowa w Tarnawie, opiekun: Małgorzata Zapart - Kusaj
- II miejsce (ex aequo)- Weronika Klasińska - Szkoła Podstawowa w Mierzawie, opiekun: Magda Brzezińska, ksiądz Dominik Koston; Blanka Sobczyk - Szkoła Podstawowa w Słupi, opiekun: Leszek Wawrzyła
- III miejsce (ex aequo)- Aleksandra Woźniak, Marcelina Nowak, Wiktoria Jasińska - Szkoła Podstawowa w Brześciu, opiekun: Inga Jamrocha; Olaf Różański - Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, opiekun: Jolanta Stradomska; Daria Uchto - Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie, opiekun: Maria Mierzwińska; Liliana Poznańska – Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie, opiekun: Katarzyna Kornaś
Wyróżnienia:
- Lena Janas – Szkoła Podstawowa w Obiechowie – opiekun Anna Florczyk;
- Gabriela Ozga – Szkoła Podstawowa w Mstyczowie – opiekun Katarzyna Kornaś
Grupa najstarsza – klasy VII, VIII, uczniowie szkół średnich
- I miejsce (ex aequo)- Lena Zajchowska – Szkoła Podstawowa w Tarnawie, opiekun: Dariusz Zajchowski; Laura Wierzbowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO w Sędziszowie, opiekun: Ewa Mrozińska
- II miejsce (ex aequo)- Amanda Broda – Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Węgrzynowie, opiekun: Katarzyna Pałka; Magdalena Zając - Szkoła Podstawowa w Słupi, opiekun: Leszek Wawrzyła
- III miejsce (ex aequo)- Julia Seweryn - Szkoła Podstawowa w Obiechowie, opiekun: Leszek Wawrzyła; Antonia Kowal, Julia Bożek, Nikola Gibas - Szkoła Podstawowa w Brześciu , opiekun: Inga Jamrocha
Nagrody Mistrzowskie otrzymali:
- Jolanta Wójciak, Agnieszka Grocholska, Dorota Grześka, Ilona Mikiewicz – Caritas Środowiskowy Dom Opieki Samopomocy w Sędziszowie, opiekun: Iwona Suliga, Nina Szwed
- Marcelina Sobczyk, Anna Mucha, Dominik Mucha, Daniel Gabryś – Ośrodek Rehabilitacyjno – Wychowawczy w Zielonkach, opiekun: Aneta Piotrowska, Monika Rosół
Występy zdobywców pierwszych miejsc będzie można ponownie obejrzeć podczas Koncertu Galowego w czwartek 18 stycznia w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie o godzinie 9.00. Wtedy też zostaną wręczone nagrody dla wszystkich laureatów tegorocznej edycji konkursu.
Zobaczcie zdjęcia z 16. Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Z Aniołami zaśpiewajmy" w Sędziszowie:
Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?