Sylwia Grzeszczak zaśpiewała dla opolskiej katedry [zdjęcia,...

  Sylwia Grzeszczak zaśpiewała dla opolskiej katedry [zdjęcia, wideo]

  Zdjęcie autora materiału
  Edyta Hanszke

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Bilety-cegiełki na ten koncert rozeszły błyskawicznie się już kilka tygodni wcześniej. Organizatorzy na gorąco szacowali, że udało się zebrać ok. 40 tys. zł.
  Sylwia Grzeszczak zaśpiewała dla opolskiej katedry. Bilety-cegiełki na ten koncert rozeszły błyskawicznie się już kilka tygodni wcześniej.
  1/20
  przejdź do galerii

  Sylwia Grzeszczak zaśpiewała dla opolskiej katedry. Bilety-cegiełki na ten koncert rozeszły błyskawicznie się już kilka tygodni wcześniej. ©Sławomir Mielnik (o)

  Aula Wydziału Teologicznego zapełniła się we wtorek wieczorem do ostatniego miejsca, a komu nie starczyło krzesła, podpierał ściany albo mościł się na schodach.

  Jednych, szczególnie młodych (na widowni siedziały nawet kilkuletnie dzieci) przyciągnęło nazwisko wokalistki Sylwii Grzeszczak. Innych - szczytny cel charytatywnego koncertu, czyli zbiórka pieniędzy na remont katedy opolskiej.

  Koncert poprzedziła aukcja sportowych gadżetów ofiarowanych przez zawodników związanych z regionem.
  - Koszulki piłkarzy Waldka Soboty i Kuby Błaszczykowskiego, szczypiornisty Sławka Szmala i siatkarza Bartka Kurka oraz piłka ZAK-sy ze zdjęciem zespołu - wyliczał ks. Jerzy Kostorz, kapelan opolskiego sportu, jeden z organizatorów koncertu.

  Piłkę kędzierzyńskich siatkarzy wylicytowali profesor Politechniki Opolskiej Waldemar Skomudek z żoną Małgorzatą. Wręczył mu ją w nietypowy sposób Sebastian Świderski, prezes ZAK-sy (panowie odbijali piłkę). - Cel jest bardzo szczytny, a opolska katedra była moją pierwszą parafią od urodzenia aż do 25 roku życia. W dodatku, moja żona jest z Kędzierzyna, więc wszystko spina się w całość - opowiadał profesor i zadeklarował, że i piłka i zdjęcie zawodników zostaną wyeksponowane w jego uczelnianym gabinecie.

  Hojni dla katedry byli także Jan i Iza Sonkowie z Dąbrówki Dolnej. - Byliśmy nastawieni na piłkę siatkarzy, ale odpuściliśmy tę licytację i udało nam się zdobyć koszulki piłkarską i siatkarską - opowiadał pan Jan. - Pieniądze pójdą na ważny cel, a my będziemy mieć pamiątkę i co opowiadać - podkreślał. - Koszulki zawiesimy w siedzibie mojej firmy i w szkole żony w Pokoju, albo przekażemy je dalej na licytację - zastanawiał się pan Jan.
  1 »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Rewolucja w rozliczaniu podatków

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Wideo