Sylwia Spurek: PiS nie działa kompleksowo, tylko pudruje...

  Sylwia Spurek: PiS nie działa kompleksowo, tylko pudruje rzeczywistość

  Piotr Guzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - PiS nie przeprowadził konkretnych diagnoz społecznych. Działalność rządu sprowadza się do bezładnego gaszenia pożarów - przekonuje dr Sylwia Spurek z Wiosny. W programie "Gość NTO" mówi też o tym, skąd ugrupowanie chce wziąć pieniądze na realizację postulatów i wyjaśnia, dlaczego nie chciałaby współpracować z Grzegorzem Schetyną.
  Sylwia Spurek jest przewodniczącą zespołu doradczyń i doradców ds. polityki społecznej w Wiośnie Roberta Biedronia. Przekonuje, że ugrupowaniu nie jest blisko do PiS, choć rozdawnictwo w programie Wiosny jest miejscami większe niż to uprawiane przez partię rządzącą.

  - My nie chcemy rozdawać pieniędzy, tylko załatwiać konkretne problemy społeczne. Polityka senioralna, prawa osób niepełnosprawnych, prawa kobiet, szczególnie tych na wsiach - to grupy ludzi, które zostały zostawione w tyle na przestrzeni 30 lat od transformacji. My chcemy w końcu zainwestować w człowieka i wyrównać szanse tych grup - przekonuje.

  Programy 500+ czy emerytura Mama 4+ nie są takimi inwestycjami? - PiS nie przeprowadził konkretnych diagnoz społecznych. Działalność rządu sprowadza się do bezładnego gaszenia pożarów. Brak jest spójnej i dalekosiężnej wizji. Program 500+ przywrócił godność wielu rodzinom, ale nie może być tak, że jest to jedyne narzędzie polityki społecznej - mówi dr Sylwia Spurek.

  W programie "Gość NTO" dr Sylwia Spurek argumentuje też, że aby zrealizować postulaty Wiosny wystarczy inaczej i bardziej racjonalnie wydawać pieniądze z budżetu państwa. Nie wyklucza współpracy z Koalicją Obywatelską po wyborach. Nie kryje jednak, że nie po drodze jej z Grzegorzem Schetyną, liderem Platformy.

  - Jestem w polityce dla wartości, dla pewnych standardów. Nie widzi takich wartości u pewnych polityków. Do takich osób zaliczam pana Grzegorza Schetynę - stwierdza.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (26)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (26) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Wypłyń w magiczny rejs z Tobym z Monachium

  Wypłyń w magiczny rejs z Tobym z Monachium

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Już w marcu koncert Julii Pietruchy!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love