Sylwia Spurek: PiS nie działa kompleksowo, tylko pudruje rzeczywistość

Piotr GuzikZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
- PiS nie przeprowadził konkretnych diagnoz społecznych. Działalność rządu sprowadza się do bezładnego gaszenia pożarów - przekonuje dr Sylwia Spurek z Wiosny. W programie "Gość NTO" mówi też o tym, skąd ugrupowanie chce wziąć pieniądze na realizację postulatów i wyjaśnia, dlaczego nie chciałaby współpracować z Grzegorzem Schetyną.

Sylwia Spurek jest przewodniczącą zespołu doradczyń i doradców ds. polityki społecznej w Wiośnie Roberta Biedronia. Przekonuje, że ugrupowaniu nie jest blisko do PiS, choć rozdawnictwo w programie Wiosny jest miejscami większe niż to uprawiane przez partię rządzącą.

- My nie chcemy rozdawać pieniędzy, tylko załatwiać konkretne problemy społeczne. Polityka senioralna, prawa osób niepełnosprawnych, prawa kobiet, szczególnie tych na wsiach - to grupy ludzi, które zostały zostawione w tyle na przestrzeni 30 lat od transformacji. My chcemy w końcu zainwestować w człowieka i wyrównać szanse tych grup - przekonuje.

Programy 500+ czy emerytura Mama 4+ nie są takimi inwestycjami? - PiS nie przeprowadził konkretnych diagnoz społecznych. Działalność rządu sprowadza się do bezładnego gaszenia pożarów. Brak jest spójnej i dalekosiężnej wizji. Program 500+ przywrócił godność wielu rodzinom, ale nie może być tak, że jest to jedyne narzędzie polityki społecznej - mówi dr Sylwia Spurek.

W programie "Gość NTO" dr Sylwia Spurek argumentuje też, że aby zrealizować postulaty Wiosny wystarczy inaczej i bardziej racjonalnie wydawać pieniądze z budżetu państwa. Nie wyklucza współpracy z Koalicją Obywatelską po wyborach. Nie kryje jednak, że nie po drodze jej z Grzegorzem Schetyną, liderem Platformy.

- Jestem w polityce dla wartości, dla pewnych standardów. Nie widzi takich wartości u pewnych polityków. Do takich osób zaliczam pana Grzegorza Schetynę - stwierdza.

Materiał oryginalny: Sylwia Spurek: PiS nie działa kompleksowo, tylko pudruje rzeczywistość - Nowa Trybuna Opolska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
#Roma

Pani wypowiedz jest niespojna. Krtytykuje Pani Rząd,a właśnie to obecny rząd zrobił dla społeczństa tyle ,ile nie zrobily poprzednie rządy. To nie jest pudrowanie, to nie jest rozdawnictwo ,to poprostu powinnośc każdego rządu,żeby pieniądze wracały do społeczeństwa. Pani jako dr. powinna o tym wiedzieć, Pozdrawiam.

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 15.03.2019 o 19:04, jaka szkoda napisał:

Poducz się, boś tuman!

Proponuję naukę rozpocząć od  rodzajów błędów w PiSowni polskiej.

Możliwości jest wiele .    :P 

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 16.03.2019 o 07:53, jaka szkoda napisał:

Błędu żadnego nie ma, a przypominam, że kilka razy udowodniłem ci braki w znajomości języka polskiego.Wskaż te moje rzekome błędy, chyba że zaplątałaś się we własne sidła i nie wiesz, jak z tego wybrnąć!

Jako "ukryta opcja niemiecka " błędów się nie ustrzegę , ale się staram PiSać  POprawnie .  :D

Możesz mi wskazać kilka  z moich braków z znajomości języka  polskiego ? 

Ty jako prawdziwy Polak błędów powinieneś unikać .

Ja tam twoim korektorem i nauczycielem PiSowni polskiej nie będę . Syzyfowe prace mnie nie interesują   :D

Skontaktuj się z uczniem klasy V i wskaże ci twoje błędy w PiSowni  , tylko broń Boże nie pytaj dzieci z  Mniejszości Niemieckiej . Możesz byś wyśmiany.  :D

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 15.03.2019 o 22:49, Samanta Blumstein napisał:

Nie trafiłeś .  :PSzukaj dalej .  :PJesteś Polakiem to znajdziesz błąd w PiSowni .  :PWykształcony jesteś to dumaj .  :PJak nie potrafisz  Pisać po polsku to do szkoły i ucz się języka polskiego - emerytowany antypolaku. :P

Błędu żadnego nie ma, a przypominam, że kilka razy udowodniłem ci braki w znajomości języka polskiego.

Wskaż te moje rzekome błędy, chyba że zaplątałaś się we własne sidła i nie wiesz, jak z tego wybrnąć!

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 15.03.2019 o 20:13, jaka szkoda napisał:

Chodzi ci o przecinek?To jest zdanie pytające, a nie oznajmujące, więc między „to” a „co” przecinka się nie stawia!  Czasem pominięcie lub postawienie przecinka może decydować o znaczeniu zdania!

Nie trafiłeś .  :P

Szukaj dalej .  :P

Jesteś Polakiem to znajdziesz błąd w PiSowni .  :P

Wykształcony jesteś to dumaj .  :P

Jak nie potrafisz  Pisać po polsku to do szkoły i ucz się języka polskiego - emerytowany antypolaku. :P

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 15.03.2019 o 19:12, Samanta Blumstein napisał:

Nie trafiłeś  !  :P   Szukaj dalej  :P                                                                                                                                  Gdzie twoja wiedza i wykształcenie z języka niby ojczystego ? :PNo , to poducz się.  :PWiedza i wykształcenie .  :D  :P  :lol:  :D  :P 

Chodzi ci o przecinek?

To jest zdanie pytające, a nie oznajmujące, więc między „to” a „co” przecinka się nie stawia!  

Czasem pominięcie lub postawienie przecinka może decydować o znaczeniu zdania!

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 15.03.2019 o 19:04, jaka szkoda napisał:

Poducz się, boś tuman! 

Nie trafiłeś  !  :P   

Szukaj dalej  :P                                                                                                                                  Gdzie twoja wiedza i wykształcenie z języka niby ojczystego ? :P

No , to poducz się.  :P

Wiedza i wykształcenie .  :D  :P  :lol:  :D  :P 

zgłoś
S
Samanta Blumstein
W dniu 15.03.2019 o 16:45, jaka szkoda napisał:

No widzisz CIOTO, jedno zdanie, a ile radości ci sprawiło. To co stałoby się z tobą, gdyby Biedroń osobiście cię wychędożył?

Jak myślisz (?) prawdziwy polaku czy  zdanie " to co stałoby ........................   " jest POprawnie napisane PO polsku  ???  PiSzesz jak Kaczyński , a manipulujesz jak Mateusz . pislamista całą mordą zakazaną . :P

zgłoś
j
jaka szkoda
W dniu 15.03.2019 o 13:27, To My napisał:

To zdanie jest super. Ale poziom dzieciaku, hihi... :D  

No widzisz CIOTO, jedno zdanie, a ile radości ci sprawiło. To co stałoby się z tobą, gdyby Biedroń osobiście cię wychędożył?

zgłoś
O
Olaf Leniuchowicz
W dniu 15.03.2019 o 13:27, To My napisał:

Nie będę się powtarzał bo Olaf trafnie Ci odpowiedział. Obawiam się jednak koleś, że z tego nic nie zrozumiałeś.


Zapomniałem do tej mieszanki dorzucić paru kwiatków jak np. notoryczni zdradzacze żon żałujący za grzechy w pierwszych ławkach w kościele. :lol:
zgłoś
T
To My
W dniu 15.03.2019 o 12:51, jaka szkoda napisał:

„Mości Panowie, wypnijcie dupska! Nadchodzi „Wiosna” ze Słupska!  

 

To zdanie jest super. Ale poziom dzieciaku, hihi... :D 

 

Nie będę się powtarzał bo Olaf trafnie Ci odpowiedział. Obawiam się jednak koleś, że z tego nic nie zrozumiałeś. Bo i jak skoro nie potrafisz dziecino sam czegoś napisać tylko kopiujesz całe teksty I wklejasz je tutaj udając inteligenta. :P

 

Nadal czekam, na Twoje przeprosiny…

 

Jesteś KŁAMCA I PROWOKATOR :angry: 

zgłoś
S
Samanta Blumstein

Silvia , ładne imię .

Sylwia ( ł.ac.  Silvia) –  pochodzenia łacińskiego, oznaczające „leśna, dzika, żyjąca w lesie.

Chyba zmienię nicka.  :D 

zgłoś
O
Olaf Leniuchowicz
W dniu 15.03.2019 o 12:08, Darek18 napisał:

Skoro te afery i skandale są takie niezliczone, to może Pan wymieni te największe, a później zgodnie z obowiązującymi przepisami zawiadomi organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To jest Pana obowiązek!


:lol: Co ty sobie jaja robisz czy żyjesz w równoległej rzeczywistości w której istnieje tylko TvPIS i Gazeta Wolska?
Afera czy skandal nie jest jeszcze równoznaczne z przestępstwem. Przy okazji pozdrów towarzyszy z "dobrozmianu" którzy siedzą w aresztach śledczych. :lol:
zgłoś
h
haczyk
W dniu 15.03.2019 o 12:08, Darek18 napisał:

Skoro te afery i skandale są takie niezliczone, to może Pan wymieni te największe, a później zgodnie z obowiązującymi przepisami zawiadomi organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To jest Pana obowiązek! Na Pana miejscu byłbym bardzo ostrożny z zarzucaniem obecnej władzy afer i skandali, w kontekście choćby afery VAT, reprywatyzacyjnej, hazardowej i wielu innych, które miały miejsce za czasów poprzedniej władzy. Odnośnie 50 tys. dla swoich też byłbym bardzo ostrożny przypominając choćby Pana Grada i jego zarobki w spółce państwowej, która nie wiadomo co robiła. Proponuję trochę więcej obiektywizmu. Nie mówię, że ta władza jest idealna, bo taka nie istnieje nigdzie na świecie ale jest to pierwszy rząd, który ma na uwadze interes obywateli. Pan może drwić z 500+, wyprawki i innych programów, jednak nie zmieni to faktu, że programy te przyczyniły się do wzrostu zamożności Polaków, co przyznają nawet międzynarodowe instytucje. Od poprzednich rządów słyszałem tylko, że się nie da i pieniędzy nie ma i nie będzie w roku 2016, 2017, ani 2018 (Premier Kopacz, min. Rostowski).  

100/100

zgłoś
D
Darek18
W dniu 15.03.2019 o 10:41, Olaf Leniuchowicz napisał:

Pińcet dla ludu a 50 tysięcy dla swoich.Niezliczone afery i skandale, które próbują przysypać kolejnymi pieniędzmi byle tylko utrzymać się przy korycie.Państwo z tektury z telewizją publiczną w roli tuby propagandowej. :D

Skoro te afery i skandale są takie niezliczone, to może Pan wymieni te największe, a później zgodnie z obowiązującymi przepisami zawiadomi organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. To jest Pana obowiązek! Na Pana miejscu byłbym bardzo ostrożny z zarzucaniem obecnej władzy afer i skandali, w kontekście choćby afery VAT, reprywatyzacyjnej, hazardowej i wielu innych, które miały miejsce za czasów poprzedniej władzy. Odnośnie 50 tys. dla swoich też byłbym bardzo ostrożny przypominając choćby Pana Grada i jego zarobki w spółce państwowej, która nie wiadomo co robiła. Proponuję trochę więcej obiektywizmu. Nie mówię, że ta władza jest idealna, bo taka nie istnieje nigdzie na świecie ale jest to pierwszy rząd, który ma na uwadze interes obywateli. Pan może drwić z 500+, wyprawki i innych programów, jednak nie zmieni to faktu, że programy te przyczyniły się do wzrostu zamożności Polaków, co przyznają nawet międzynarodowe instytucje. Od poprzednich rządów słyszałem tylko, że się nie da i pieniędzy nie ma i nie będzie w roku 2016, 2017, ani 2018 (Premier Kopacz, min. Rostowski).  

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3