Szachista z Opola mistrzem Polski

Adam Jachym.
Adam Jachym. archiwum Opolskiego Związku Szachowego
Adam Jachym (Społem Opole) podczas mistrzostw kraju amatorów w szachach szybkich, które odbyły się w Pęgowie (woj. dolnośląskie) zdobył złoty medal.

To wielki sukces 21-letniego zawodnika, studenta Politechniki Opolskiej. Zawody rozgrywano w formule P-15, a na starcie stanęło aż 106 uczestników. Każdy z nich rozgrywał po dziewięć partii.

Jachym wygrał osiem pojedynków i z dorobkiem ośmiu punktów zajął 1. miejsce. Na podium znaleźli się także: Zbigniew Glatty (Lipno Stęszew) i Artur Suliborski (MTSz Mińsk Mazowiecki). Obaj zdobyli po 7,5 pkt.

Złoty medalista wygrał osiem z dziewięciu partii, a jedną przegrał. Jego pogromcą był kolega z klubu Społem Opole - Jakub Marchewka. On z kolei zdobył pięć punktów i zajął 34. miejsce.

Na zawodach startowało jeszcze troje innych reprezentantów naszego województwa. Ewelina Buksa (Zarzewie Prudnik) zajęła 63. miejsce z dorobkiem czterech punktów. Tyle samo miał też Andrzej Olszowski z Opola i został sklasyfikowany na 67. pozycji. Z trzema punktami zmagania zakończył Bogusław Leśniowski (Społem Opole) i zajął on 87. miejsce.