Szachy. Opolanie w większości zaskoczyli na plus

SłAwomir Kowalski
Po raz dziesiąty rozegrano turniej na Górze św. Anny, a z kilkunastu Opolan najlepiej wypadł ósmy w stawce Bartosz Koćwin.

To największa impreza na Opolszczyźnie, a grano w dwóch grupach. W „mistrzowskiej” zawodnicy z rankingiem międzynarodowym powyżej 2000 pkt. oraz „amatorskiej”. Przy szachownicach zasiadło ponad stu uczestników, a każdy zagrał po dziesięć partii tzw. klasycznych, trwających 3-5 godzin. W mocniejszej grupie wygrał Aleksander Kaczmarek z Kielc, a w drugiej Robert Krasiewicz z Zielonki.

W mocniejszej stawce najlepszym graczem z naszego regionu okazał się Bartosz Koćwin (Strzelec Strzelce Opolskie), który zajął 8. miejsce. Niewiele gorszy był 10. Michał Wiśniewski z Rodła Opole, który zdobył nagrodę dla najlepszego zawodnika z rankingiem poniżej 2200 pkt. Główny faworyt i ubiegłoroczny zwycięzca kędzierzynianin Aleksander Hnydiuk zajął 7. miejsce.

W grupie B najlepszym z naszego regionu był, zajmując 7. miejsce, Henryk Czempiel ze Strzelca Strzelce Opolskie. Ubiegłoroczny triumfator Mateusz Tustanowski z Zarzewia Prudnik zajął 12. miejsce. W tej grupie znacznie powyżej oczekiwań spisali się juniorzy: Julia Trusz z Opola oraz Mateusz Hasterok i Dominik Charczenko ze Strzelec Opolskich.