Szafę odświeżającą ubrania dostał od firmy Samsung szpital zakaźny w Kędzierzynie-Koźlu

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Szafa odświeżająca ubrania ma pomóc medykom w dezynfekcji odzieży.
Szafa odświeżająca ubrania ma pomóc medykom w dezynfekcji odzieży. archiwum firmy
Urządzenie to pozwala na szybkie usunięcie z odzieży wirusów, bakterii, alergenów, substancji szkodliwych oraz zapachów za pomocą pary oraz gorącego powietrza. Dzięki temu personel szpitala będzie mógł utrzymać odzież medyczną w higienicznej czystości.

Marka Samsung postanowiła przekazać do wybranych szpitali jednoimiennych, zrzeszonych w Polskiej Federacji Szpitali, w tym do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu, swoją nowość rynkową – szafy odświeżające AirDresser.

Urządzenia te pozwalają na szybkie i dokładne wyczyszczenie ubrań, które następnie nadają się natychmiast do założenia.

Jak poinformowała firma, przeprowadzone w Laboratorium Uniwersytetu Koreańskiego testy dowiodły, że takie szafy podczas programu czyszczenia o nazwie „Dezynfekcja” potrafią usunąć z odzieży do 99,9 procent czterech typów wirusów:

  • adenowirusów,
  • wirusów grypy,
  • koronawirusów
  • herpeswirusów.

Usuwa też dwa typy bakterii – Escherichia coli (pałeczka okrężnicy) oraz Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty).

Z kolei badania przeprowadzone przez Intertek, firmę zajmującą się badaniami i certyfikacją produktów, wykazały, że takie szafy usuwają też do 99 proc. roztoczy i kurzu.

Ułatwieniem dla szpitali ma być to, że szafa parowa nie wymaga bezpośredniego podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, może być więc ustawiona w dowolnym miejscu na przykład na korytarzu lub w pokoju przeznaczonym do odpoczynku.

To idealne rozwiązanie dla szpitali jednoimiennych, w których czysta odzież medyczna potrzebna jest bez przerwy i nie można tracić czasu na jej transport do zewnętrznych firm usługowych. Dlatego kontynuując naszą pomoc dla służby zdrowia w tym wymagającym dla niej czasie, zdecydowaliśmy o dokonaniu kolejnej darowizny, która choć trochę ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków tym, którzy są bohaterami dla nas wszystkich – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik Samsung Electronics Polska.

Szafy odświeżające tej firmy trafiły do wybranych szpitali jednoimiennych w całej Polsce, zrzeszonych w Polskiej Federacji Szpitali oraz do dwóch szpitali niezrzeszonych, zajmujących się leczeniem pacjentów zakażonych wirusem COVID-19.

Przekazanie szaf odświeżających ubrania jest kontynuacją akcji pomocowych dla służby zdrowia prowadzonych przez Samsung.

W marcu firma podarowała pralki i suszarki o Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

Podarowane szpitalom urządzenia przyczynią się nie tylko do dalszej walki z COVID-19, ale także do zapewnienia możliwie najwyższego poziomu higieny odzieży personelu szpitali - mówi prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska