Szansa na Sukces. Patrycja Błach ze Zdziechowic wygrała odcinek z Dodą. Zobacz, jak Doda ją przytuliła

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Patrycja Błach oraz Doda w telewizyjnym programie „Szansa na Sukces".
Patrycja Błach oraz Doda w telewizyjnym programie „Szansa na Sukces". Materiały Patrycji Błach
O występie w telewizyjnym talent show dowiedziała się zaledwie tydzień przed nagraniem. Mimo to brawurowo zaśpiewała na telewizyjnej scenie. Doda wybrała właśnie ją: 21-letnią wokalistkę ze Zdziechowic.

Patrycja Błach to 21-letnia wokalistka, pochodząca ze Zdziechowic koło Gorzowa Śląskiego.

Obecnie uczy się w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie. Studiuje tam Edukację Artystycznej w Jazzie i Muzyce Estradowej. Jest na II roku studiów. Oprócz studiowania pracuje też. Prowadzi w Nysie zajęcia wokalno-muzyczne z dziećmi.

Kiedy zgłosiła się do telewizyjnej „Szansy na Sukces", najpierw musiała pojechać na casting do Warszawy.

- Tam zaśpiewałam piosenkę z repertuar Ani Karwan. Przeszłam casting, ale w „Szansie na Sukces" to ostatniej chwili nie wie się, w jakim odcinku się wystąpi i czyje piosenki będzie się śpiewać - mówi Patrycja Błach.

Po jakimś czasie 21-latka ze Zdziechowic została zaproszenie do odcinka z Dodą.

- Dowiedziałam się, że nagranie programu jest już tydzień! W tym czasie musiałam się nauczyć 7 piosenek Dody - opowiada Patrycja Błach. - Jestem fanką Dody od dzieciństwa, ale dopiero kiedy zaczęłam ćwiczyć te piosenki, zorientowałam się, w co ja się wpakowałam. Piosenki Dody to są naprawdę trudne technicznie utwory. Trzeba mieć dużą skalę głosu.

Nagrania do „Szansy na Sukces" odbywały się w studiu Telewizji Polskiej na Woronicza w Warszawie.
- Do programu dostałam się z Jakubem Stolarkiem, moim przyjacielem z Nysy. Ja śpiewałam jako szósta, a on był siódmy - mówi Patrycja Błach.

Na miejscu okazało się, że przed programem będzie jeszcze jeden casting. Bo zaproszono 9 wokalistów, a w programie wystąpi tylko 7 z nich.

- Na próbach każdy musiał zaśpiewać wszystkich 7 piosenek - mówi 21-letnia wokalistka. - Do Warszawy przywiozłam wielką torbę ciuchów, ponieważ nie wiedziałam, jak mamy być tam ubrani. Próby trwały cały dzień, zwłaszcza że w ten sam dzień nagrywali jeszcze jeden inny odcinek „Szansy na Sukces".

Samo nagranie do programu rozpoczęło się o godz. 18:00-19:00. Wtedy też do studia przyjechała gwiazda odcinka.

- Doda była wspaniała dla uczestników programu. Przyszła do nas przed programem i powiedziała, że mamy się nie stresować. Ona jest tu dla nas i chce nas posłuchać, a nie oceniać - mówi Patrycja Błach.

Prowadzący program znany dziennikarz muzyczny Marek Sierocki wylosował dla mieszkanki Zdziechowic piosenkę pt. „Dwie bajki".

- Było to dla mnie zabawne, ponieważ właśnie tą piosenkę wygrałam pierwsze miejsce na konkursie w Byczynie, kiedy miałam 8 lat! - śmieje się Patrycja Błach. - Teraz historia zatoczyła koło i znowu zaśpiewałam ten utwór w konkursie.

Na wizji Patrycja Błach pokazała zdjęcie z Dodą, które zrobiła w 2010 roku na Dniach Kluczborka, gdzie Doda była gwiazda wieczoru.

Koncert Dody na kluczborskich Błoniach podczas Dni Kluczborka 2010

Doda na Dniach Kluczborka 2010. Zobacz, jak wyszła z kotła c...

Patrycja Błach (pierwsza z prawej)  i Doda na Dniach Kluczborka 2010.
Patrycja Błach (pierwsza z prawej) i Doda na Dniach Kluczborka 2010. Materiały Patrycji Błach

- Rozpłakałam się, bo Doda była, jest i już zawsze będzie moją idolką. Wiem, że jest kontrowersyjna, ale właśnie za to ją kocham! Poza tym jest po prostu piękna. I świetnie śpiewa - dodaje Patrycja Błach.

- Śpiewałam jako przedostatnia. Przede mnie pięknie zaśpiewały dziewczyny i słuchając ich, wiedziałam, że będzie ciężko wygrać. Kiedy jednak skończyłam śpiewać piosenkę i zobaczyłam uśmiech Dody, poczułam, że będzie dobrze! - opowiada wokalistka ze Zdziechowic.

To właśnie Patrycja Błach wygrała odcinek „Szansy na Sukces" z Dodą i awansowała do następnego etapu.

- Nagrania do tego odcinka będą 21 maja, czyli dzień przed moimi urodzinami! Będzie to wspaniały prezent urodzinowy dla mnie - mówi 21-latka.

W tym roku Patrycja Błach zaśpiewała już na scenie z Grzegorzem Hyżym. Teraz wygrała talent show z Dodą. Nagrała trzy piosenki do e-booka pt. „Widzę Cię. Dotyk duszy'.

- Będę też twarzą projektu Pawła Gogoli „On się nie zmieni", w którym zaśpiewam piosenki na płytę. Dużo się ostatnio dzieje w moim życiu, z czego bardzo się cieszę - podkreśla Patrycja Błach.

Zobacz, jak Patrycja Błach zaśpiewała w „Szansie na Sukces":

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska