Szczypiornistki Olimpu Grodków zwyciężyły na wyjeździe

Aleksandra Konwisarz (Olimp)
Aleksandra Konwisarz (Olimp) Sławomir Jakubowski
W meczu dwóch zespołów z dołu II-ligowej tabeli grodkowianki pokonały Glorię Katowice 23-18.

Nasz zespół wygrały dość łatwo. W początkowej fazie meczu obie drużyny miały duże problemy ze zdobywaniem bramek. W 10. min było tylko 2-1 dla katowiczanek, a w 18. min 3-2 dla Olimpu.

Za chwilę gospodynie wyrównały, ale potem nastąpił najlepszy fragment w wykonaniu szczypiornistek Olimpu, które zdobyły siedem goli z rzędu. Zawodniczki Glorii zmniejszyły do przerwy nieco straty, ale w drugiej połowie miały znów problemy z przedarciem się przez twardo grającą defensywę przyjezdnych.

W 50. min losy meczu były już rozstrzygnięte. Olimp prowadził bowiem 22-11. Końcowe minuty były już słabsze w wykonaniu podopiecznych trenera Adama Boczarskiego dzięki czemu ostatnie w tabeli szczypiornistki Glorii zmniejszyły dystans i uratowały nieco honor.

Gloria Katowice - Olimp Grodków 18-23 (5-10)
Olimp: Kalińska, Wrzodek - Gajowska 8, M. Jaworska, M. Górna 4, Konwisarz 3, Pająk, Strama 1, Bielecka 1, P. Jaworska 3, V. Górna 3. Trener Adam Boczarski.