Szermierka. Do czołowej ósemki awansowała tylko Patrycja Pelon

Patrycja Pelon (z prawej) podczas dekoracji.
Patrycja Pelon (z prawej) podczas dekoracji. Klubowe
Szermierze opolskiego Startu wzięli udział w międzynarodowym turnieju „Challenge Wratislavia”. Najlepiej tradycyjnie wypadli najmłodsi, przy czym po raz kolejny lepiej spisały się dziewczęta.

Turniej we Wrocławiu to największa na świecie impreza w kategorii dzieci i młodzieży do 15 lat. Zawody odbywały się już po raz 39, a za każdym razem startuje w nich około trzech tysięcy szermierzy. Walczyli także opolanie. Medalu tym razem nie było, ale jedna nagroda za 8. miejsce

Jedyne miejsce w finałowej ósemce zajęła Patrycja Pelon w kat. U-11. Opolanka wygrała cztery walki grupowe (przy jednej przegranej), a tymczasem jej koleżanka klubowa Sonia Rup wygrała komplet walk grupowych (sześć zwycięstw). Potem Rup miała pierwszą rundę pucharową wolną, a Pelon wygrała w niej 8:1. W drugiej rundzie Sonia zwyciężyła 8:1, a Patrycja 8:3.

Trzecia runda miała być ostatnią dla jednej z opolanek, bowiem z rozstawienia wynikało, że będą walczyły ze sobą. Tym razem górą była Pelon, a pojedynek zakończył się jej sukcesem 8:3. Niestety w kolejnej walce, już o miejsce na podium opolanka przegrała jednym trafieniem 5-6 i zakończyła start na 8. miejscu. Natomiast Rup została sklasyfikowana na 10. pozycji. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że startowało aż 86 zawodniczek.

Jeszcze liczniej była obsadzona kat. U-13, w której na planszach walczyło 135 zawodniczek. Opolanki tradycyjnie dobrze zaprezentowały się w grupach: Karolina Majewska wygrała wszystkie pięć pojedynków, a Zuzanna Zarek cztery. W eliminacjach bezpośrednich, po wygranej walce 12:11 z Zofią Piejak (Trójka Radlin), o jedna rundę wyżej awansowała Majewska i została sklasyfikowana na 20 pozycji, natomiast Zarek na miejscu 38.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się w kat. U-11 Jeremi Sławek. Wygrał cztery walki grupowe i po zwycięstwie nad Maksymem Rusynem (Ukraina) został ostatecznie sklasyfikowany na 27. miejscu (startowało 115 zawodników).