Szermierka. Dobre rozpoczęcie sezonu, Patrycja Pelon triumfuje

Patrycja Pelon
Patrycja Pelon Klubowe
Patrycja Pelon wygrała dwa turnieje nie przegrywając ani jednego pojedynku. Inni zawodnicy Startu Opole spisali się nieźle.

Nasi zawodnicy prezentują wysoką formę na starcie kolejnego sezonu i w trzech dotychczas rozegranych turniejach należeli do liczących się zawodników.

Jako pierwszy wystąpił w Pucharze Polski juniorów młodszych - Michał Rachwalik. Z kompletem sześciu wygranych pojedynków grupowych, awansował do walk pucharowych z numerem pierwszym. W ćwierćfinale przegrał jednym trafieniem 10-11 z Mateuszem Piłatem (Gryf Mielec) i został sklasyfikowany na 5. miejscu w stawce 101 startujących.

Z kolei w Krakowie w Międzynarodowym Pucharze Lajkonika w kategorii 11-latków zwyciężyła Patrycja Pelon. Tak jak jej klubowa koleżanka Sonia Rup wygrały po sześć walk grupowych, a potem triumfowały w kolejnych rundach. Rup przegrała 10-12 pojedynek o wejście do półfinału z Katarzyną Ślęzak (Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), natomiast Pelon awansowała do decydującej walki, w którym rozprawiła się ze Ślęzak 12-3. Pelon zatem zwyciężyła, a Rup zajęła 5 miejsce. Inni zawodnicy Startu: 6. Jeremi Sławek (kat. do 11 lat), 16. Oliwia Jaworska, 19. Dariusz Konieczny (oboje kat. do 13 lat).

Wreszcie w Częstochowie w turnieju „Kmicic Cup” po raz drugi z rzędu triumfowała Pelon. Zarówno w grupie eliminacyjnej (wygrała 5 walk) jak i w pojedynkach pucharowych nie znalazła pogromczyni. Druga opolanka - Rup walczyła równie skutecznie aż do półfinału, w którym znów uległa Ślęzak 6-8 i stanęła na najniższym stopniu podium. W finale Pelon pokonała znów Ślęzak, tym razem 7-4. Inni zawodnicy z Opola: 7. Sławek, 14. Karolina Zarek, 16. Zuzanna Majewska (obie kat. do lat 13).