Szermierka. Dobry start opolskiej młodzieży.

Zbiory organizatora
Podium juniorów młodszych, od lewej: Bartosz Staszulonek (Piast Gliwice), Wiktor Miller i Paweł Boroń (obaj Start Opole) oraz Bartłomiej Cichaczewski (Górnik Radlin). Zbiory organizatora
Puchar Opola, który rozgrywano po raz siódmy, zgromadził na starcie 114 zawodników z całej Polski.

Zawody rozgrywano w formule "open", tzn. chłopcy walczyli z dziewczętami razem, ale klasyfikowano ich osobno. Po zawodach okazało się, że dominowali chłopcy, a dziewczyny awansowały co najwyżej do czołowych "ósemek".

Na tle rywali nieźle zaprezentowali się szermierze ze Startu Opole. Najlepiej wypadł w kategorii juniorów młodszych Wiktor Miller, który odniósł zdecydowane zwycięstwo w finałowym pojedynku z Bartoszem Staszulonkiem (Piast Gliwice) 15-10.

W tej kategorii wiekowej trzeci był inny opolanin Paweł Boroń, który w półfinale minimalnie przegrał ze Staszulonkiem 13-15.

Wśród juniorów wygrał Patryk Szopa (KKS Kraków), natomiast w klasyfikacji dziewcząt 2. miejsce zajęła Pamela Gnatowicz ze Startu (siódma w klasyfikacji open).
W najliczniejszej kategorii młodzików barw Startu bronili m.in. Damian Michalak, Michał Rachwalik i Filip Ralko. Dwaj pierwsi wygrali z kompletem zwycięstw walki grupowe, a ostatni jedną przegrał. Potem eliminowali przeciwników, odnosząc zdecydowane zwycięstwa (np. Michalak jedną z walk wygrał 12-1).

Ustawienie w drabince pucharowej sprawiło, że w ćwierćfinale Ralko spotkał się z Rachwalikiem (12-7), a w półfinale Michalak z Ralko (12-11).

W finale Michalak walczył z Wojciechem Lubienieckim (Sokół Mielec) i niestety przegrał 6-12. Lubieniecki został zatem zwycięzcą w tej kategorii, Michalak zajął drugie miejsce, Ralko trzecie, a Rachwalik piąte.

Z opolanek najlepsza była Pola Gaweł (9. miejsce).

Rekordowa cena za zaginiony obraz Matejki.