Szermierka. Dobry występ zawodników Startu Opole

Archiwum klubowe
Filip Ralko (z lewej) i Damian Michalak,
Filip Ralko (z lewej) i Damian Michalak, Archiwum klubowe
Kolejny raz udanie zaprezentowali się zawodnicy Startu Opole Filip Ralko i Damian Michalak, którzy wystąpili podczas otwartych mistrzostw powiatu lubińskiego w szpadzie.

W kategorii młodzików ich najgroźniejszym konkurentem był Wojciech Kolańczyk (Irwin Manieczki), który ostatnio wygrywał z opolanami.

Tym razem z Kolańczykiem spotkał się w półfinale Michalak i spokojnie kontrolując przebieg walki wygrał 15-10.

W drugiej “połówce" pucharowej drabinki gładko wygrywał Ralko, który, podobnie jak Michalak, awansował do finału, a w nim pokonał kolegę klubowego 15-9. Ralko został zatem mistrzem powiatu lubińskiego, a Michalak wicemistrzem.

Obaj zawodnicy przygotowują się teraz do Pucharu Opola (17. listopada), w którym obsada będzie zdecydowanie bardziej wymagająca niż w Lubinie, ze względu na zapowiedziany start zawodników z województwa śląskiego.