Szermierka. Nasi dwa razy stanęli na podium

Klubowe
Wiktor Miller, Aleksander Wiśniowski, Paweł Boroń.
Wiktor Miller, Aleksander Wiśniowski, Paweł Boroń. Klubowe
20 drużyn klubowych z Polski stanęło na starcie “Drużynowego Pucharu Marszałka Województwa Opolskiego w Szpadzie".

W ósmej edycji turnieju rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych, a w dwóch z nich na podium stanęli zawodnicy Startu Opole.

Jako pierwsza puchar i medale za 3. miejsce odebrała drużyna dziewcząt w składzie: Aleksandra Jurkowska, Pamela Gnatowicz i Weronika Radecka. Opolanki pokonały Sokolika Krosno i KKS Kraków, a jedynej porażki doznały z SKS Radomyśl Wielki.

Wysoką formę zaprezentowali opolanie w stawce juniorów młodszych. Wiktor Miller, Aleksander Wiśniowski, Paweł Boroń (na zdjęciu od lewej) pokonali KKS Kraków, Flesz Świdnica oraz Olimp Lubin i awansowali do finału.

Mimo prowadzenia Startu w końcówce meczu szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść reprezentantów Szpady Wrocław, którzy ostatecznie wygrali 45-42.
Drugi zespół Startu (Błażej Szymański, Marcin Skorupa, Rafał Jastrzębski, Dariusz Sławek) zajął 6. lokatę, a ich mniej doświadczeni koledzy: Piotr Korpal, Jacek Suchanek i Adam Łukosik uplasowali się na 8. pozycji.

Ostatnim akordem zawodów była rywalizacja młodzików, w której triumfowali szpadziści Trójki Radlin, a drużyna Startu (Filip Ralko, Michał Rachwalik, Paweł Kolczyk, Arkadiusz Konieczny), uplasowała się tuż za podium.