Szermierka. Nasza młodzież nie zawodzi

SłAwomir Kowalski
We Wrocławiu odbył się już po raz szósty popularny i mocno obsadzony turniej „Moda na Szermierkę”, w którym walczyli zawodnicy Startu.

W tym roku w zawodach wzięło udział 142 najmłodszych zawodników walczących szpadami i floretami. W tej pierwszej broni do rywalizacji stanęli opolanie ze Startu i jak zwykle nie zawiedli.
W kategorii najmłodszych (do 12 lat) Zuzanna Zarek zajęła 2. miejsce, Patrycja Pelon - trzecie, a Oliwia Jaworska - siódme (startowało 27 zawodniczek).

Wśród chłopców Piotr Jastrzębski był drugi w tej kategorii wiekowej, a jego koledzy klubowi Kacper Sołtys i Tymon Zarek zajmowali odpowiednio lokaty: 8. i 16.

W kategorii szermierzy 13-14-letnich Jagoda Rybicka została sklasyfikowana na 9. pozycji, a Nikodem Kocełuch stanął tuż za podium, czyli był piąty. Walki najstarszych uczestników (16-17 lat) były popisem opolan, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium: Michał Rachwalik wygrał turniej, a drugi był Filip Ralko.

Opolscy sympatycy w tym roku będą mieli okazję zobaczyć naszych szermierzy w stolicy regionu dwukrotnie: 21 maja w turnieju drużynowym i 22 października w indywidualnym.