Sześć medali w dorobku Zrywu Opole

Klub
Zawodniczka Zrywu Opole.
Zawodniczka Zrywu Opole. Klub
Pływanie. Ostatni krążek na Zimowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie wywalczyła Natalia Pawlaczek.

Na zakończonych w sobotę w Szczecinie zimowych Mistrzostwach Polski na krótkim basenie dziewczęta z opolskiego Zrywu sięgnęły w sumie po sześć krążków (dwa złota, dwa srebra i dwa brązy) i w efekcie zajęły w klasyfikacji medalowej 10 pozycję.

W ostatnim dniu rywalizacji miały teoretyczne szanse nawet na trzy miejsca na podium. Dzień dobrze rozpoczęła Anna Kawecka, która awansowała do finału 50 m stylem dowolnym, co nie udało się Soni Bochyńskiej i Natalii Pawlaczek. Za chwilę w basenie rywalizowała już nasza multimedalistka Paula Żukowska. Na dystansie 400 m stylem zmiennym zajęła 4. miejsce, choć poza zasięgiem była tylko triumfatorka Karolina Urbańska (AZS Gdańsk). Żukowska na półmetku była druga, ale ostatecznie do drugiej zawodniczki na mecie straciła 0,61 sekundy, a do trzeciej tylko 0,43 sekundy.

Następnie aż trzy nasze pływaczki wystąpiły w finale 200 m stylem dowolnym. Najlepiej spisała się Pawlaczek, która wywalczyła brązowy medal. Na ósmej pozycji finiszowała Aleksandra Kamińska, a na 10. Kawecka. Pawlaczek uzyskała wynik 2.01,04 min, pod czas gry najszybsza Katarzyna Wilk (Jordan Kraków) - 1.58,59, a druga Diana Sokołowska (Juvenia Białystok) - 2.00,55.

Ósma w finale 50 m kraulem była Kawecka, a jako ostatnia wystąpiła drużyna Zrywu w sztafecie 4x100 m zmiennym. Płynące w kolejności: Kamińska, Żukowska, Pawlaczek i Kawecka zajęły ostatecznie 8. pozycję.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.