'Szkoła bez przemocy'. VI LO w Opolu stawia na współpracę z rodzicami

Fot. Archiwum szkoły
Współpraca szkoły i rodziców jest możliwa. Doskonałym przykładem na to jest PSP II w Opolu. - W sobotę inaugurowaliśmy rok sportowy. Przyszły tłumy rodziców. Razem świetnie się bawiliśmy - mówi dyrektor Śnigórski.
Współpraca szkoły i rodziców jest możliwa. Doskonałym przykładem na to jest PSP II w Opolu. - W sobotę inaugurowaliśmy rok sportowy. Przyszły tłumy rodziców. Razem świetnie się bawiliśmy - mówi dyrektor Śnigórski. Fot. Archiwum szkoły
Średnio co czwarty rodzic nie utrzymuje żadnych kontaktów ze szkołą swojego dziecka - wynika z badań przeprowadzonych w ramach akcji "Szkoła bez przemocy". Najgorzej jest w liceach i technikach.

Ważne

Ważne

To już piąta edycja "Szkoły bez przemocy". Program staramy się ciągle udoskonalać i poprawiać. By jeszcze mocniej podkreślić, co w tej edycji najważniejsze, planujemy stworzyć portal umożliwiający kontakt rodziców, wychowawców i nauczycieli w sieci. Szczegóły wkrótce.
Przypominamy też, że ostateczny termin internetowej rejestracji do programu mija 21 listopada. Rodzice, sprawdzajcie, czy szkoła Waszego dziecka jest już w programie! Szczegóły na www.szkolabezprzemocy.pl. Czekamy na Was!

- Dochodzi do tego, że rodzice nie pojawiają się na ani jednej wywiadówce przez cale trzy lata - przyznaje Piotr Szafors, dyrektor VI LO w Opolu.

Jego zdaniem przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze, rodzice uważają, że ich dziecko jest już dorosłe i nie ma potrzeby, żeby ingerowali w jego szkolne życie.

Bywa i tak, że matka i ojciec pracują za granicą, nie mają czasu ani sposobności, żeby zajmować się dzieckiem. - Ostatnio jeden z naszych uczniów dwa tygodnie nie chodził do szkoły.

Gdy próbowaliśmy skontaktować się z jego rodzicami, okazało się, że jedno jest w Irlandii, a drugie w Niemczech - opowiada dyr. Szafors.

Dlatego VI LO postanowiło dedykować ten rok współpracy z rodzicami. - Jeszcze w tym tygodniu organizujemy w tej sprawie specjalną radę pedagogiczną - mówi Piotr Szafors.

Pomysł "szóstki" idealnie wpisuje się w ideę tegorocznej V edycji "Szkoły bez przemocy". Razem z nauczycielami chcemy sprawić, by rodzice bardziej angażowali się w życie szkoły.

- Trzeba zaznaczyć, że nie wszyscy nie uczestniczą w tym szkolnym życiu. Ja np. pracuję z cudownymi, aktywnymi rodzicami.

Zawsze mogę na nich liczyć - zapewnia Mirosław Śnigórski, dyrektor PSP II w Opolu. - Oczywiście, nic nie dzieje się ot tak. Żeby mieć takie relacje, nie można być dyrektorem do 16.00. Moje drzwi zawsze są dla nich otwarte.

Program "Szkoła bez przemocy" prowadzi nto wraz z Fundacją Orange. Partnerem jest Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Patronem honorowym - prezydent RP.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska