Szkoła Superbabci i Superdziadka ściśle współpracuje z Wyższą Szkoła Bankową w Opolu i Domem Kultury w Ozimku

Materiały uczelni
Jose Torres to kubańsko-polski muzyk, który był gościem Szkoły Superbabci i Superdziadka.
Jose Torres to kubańsko-polski muzyk, który był gościem Szkoły Superbabci i Superdziadka. fot. arch. uczelni
Szkoła funkcjonuje w ramach Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza, które w tym roku świętuje 30-lecie.

Stowarzyszenie „Klanza” swoje struktury posiada w 18 polskich miastach. - Aktualnie szkoła liczy 69 uczestników zajęć - informuje Halina Oster, założycielka szkoły w Ozimku, wykładowczyni WSB w Opolu, pedagożka, gerontolożka, animatorka kultury. - W ciągu roku zajmujemy się wieloma ciekawymi tematami a ulubioną formą są warsztaty. Stawiamy na całożyciową edukację, aktywność, rozbudzanie woli do działania, integrację wielopokoleniową oraz działania na rzecz społeczności lokalnej.

W Domu Kultury w Ozimku, w wybrane dni organizowana jest m.in. rekreacja ruchowa z elementami jogi akademickiej, animacja kulturowa, działania edukacyjne, które prowadzą doświadczeni pedagodzy a także studenci i absolwenci WSB.

- Nasi słuchacze są bardzo wymagający. Kształtujemy świadomego i krytycznego odbiorcę edukacji, kultury i sztuki. Studenci prowadząc u nas zajęcia zdobywają nowe kompetencje - opowiada Halina Oster.

Szkoła w Ozimku działa już piąty rok i cieszy się niesłabnącą popularnością. Pierwsze lata działa w ramach projektów ASOS i Innowacji Edukacyjnych, ostatnie dwa - w ramach Budżetu Obywatelskiego Ozimka. A dołączyć mogą wszyscy chętni. - Osoby niepracujące mają więcej czasu na pasje, samorozwój jak i rozrywkę. Od ponad czterech lat raz w tygodniu organizujemy wyjazdy na basen do Opola. Przez dwa lata prowadziliśmy edukacje informatyczną. Wszyscy wiedzą, jak wysyłać, e-maila, zdjęcia, bez problemu obsługują WhatsApp - zapewnia. - No i są mistrzami planszówek, do tego stopnia, że znają nowości na rynku gier. Chińczyk i Monopol, to dla nich, można powiedzieć przeżytek. Wspólnie z trenerką „Klanzy” nasi słuchacze prowadzili szkolenia popularyzujące ciekawe gry planszowe dla nauczycieli świetlic.

Szkoła Superbabci i Superdziadka wspiera różne inicjatywy, m.in. pomaga organizować akcje dobroczynne, licytacje czy zbiórki WOŚP-u. Prowadzi wakacyjne gry, zabawy podwórkowe czy np. tańce integracyjne. Gości bywają inspirujący ludzie i celebryci. Dotąd to m.in. Robert Janowski, Jose Torres czy światowej sławy jazzman Jerzy Główczewski. Seniorzy mieli spotkać się z posłami, senatorami, włodarzami miasta i województwa.

- Chcemy aby seniorzy wierzyli, że mogą wiele zdziałać - podkreśla Halina Oster. - Teraz szkoła przeżywa trudny okres z powodu pandemii, ale wierzymy, że nadejdą lepsze dni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska