Szkolenia i kursy specjalistyczne dla studentów kosmetologii przygotowała nyska PWSZ

mat. nadesłany
Arnold Siegel prezentuje studentom z Nysy tajniki makijażu permanentnego.
Arnold Siegel prezentuje studentom z Nysy tajniki makijażu permanentnego.
Dla blisko 150 studentów tego kierunku, to okazja do poznania najnowszych sposobów pielęgnacji twarzy i ciała z wykorzystaniem ostatnio opatentowanych substancji oraz schematów zabiegowych wiodących marek. 

- Studenci w naszych pracowniach przechodzą obowiązkowe szkolenia produktowe czołowych polskich i zagranicznych firm kosmetycznych, na których pracują i uczą się w ramach programu studiów. Następnie doskonalą umiejętności praktyczne pod okiem nauczycieli akademickich wykonując specjalistyczne zabiegi kosmetyczne na tych produktach - tłumaczy Mirosława Grabas -Wyrwich z Instytutu Nauk o Zdrowiu. - Dodatkowo zapraszamy firmy kosmetologiczne na ponadprogramowe pokazy i warsztaty.

Pokazy, mające na celu prezentację profilu danej firmy i jej ofertę, są bezpłatne i dają studentom możliwość zapoznania się z szeroką ofertą nowości na rynku kosmetycznym.

Warsztaty mają na celu nabycie nowych, specjalistycznych umiejętności i są zazwyczaj dla uczestników odpłatne. Często  uczelnia jednak częściowo dofinansowuje udział studentom w zajęciach dodatkowych, a sama firma udziela  specjalnych rabatów dla studentów PWSZ. 

Producenci branży kosmetologicznej często sami chcą pokazać swoje urządzenia i produkty adeptom kosmetologii. W tym celu PWSZ w Nysie podpisała kilka umów partnerskich, mających na celu ścisłą współpracę z branżowymi firmami. W ramach współpracy firmy udostępniają uczelni sprzęty bazujące na najnowszych technologiach. Dotychczas prowadzono szkolenia między innymi z zakresu podologii, z pielęgnacji dłoni i zdobienia paznokci. Organizowane były zajęcia z pielęgnacji ciała - masażu kamieniami, stemplami, bańką chińską, a nawet szkolenia z masażu dźwiękiem mis tybetańskich. Zainteresowanie dodatkowymi kursami jest ogromne.

- Ukończenie szkoleń i warsztatów potwierdzone jest uzyskaniem certyfikatu, który uczestnik umieszcza to w swoim portfolio zawodowym  - mówi Mirosława Grabas-Wyrwich. – Bogaty dorobek świadczy o aktywności i zainteresowaniu studenta swoim rozwojem zawodowym, a to znacząco zwiększa szanse na rynku pracy.

Zobacz też: Opolskie Info [19.01.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska