Szkolenia na Opolszczyźnie. Zrób prezent pracownikowi

oprac. edh
W bazie znajdują się szkolenia zarówno dla pracodawców, pracowników, jak i dla osób bezrobotnych. fot. scx.hu
W bazie znajdują się szkolenia zarówno dla pracodawców, pracowników, jak i dla osób bezrobotnych. fot. scx.hu
Pracodawcy mogą wysłać swoich pracowników na takie szkolenia bez składania wniosków, ubiegania się o dopłaty, często także bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Mieszkańcy województwa opolskiego mogą znaleźć ponad osiemset interesujących propozycji kształcenia na portalu inwestycjawkadry.pl.

Ponad 50 z oferowanych szkoleń to aktualne projekty współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny.

Jak wynika z danych umieszczanych w portalu przez instytucje szkoleniowe (w opolskim to aż 112 różnych podmiotów) jeszcze ciągle są realizowane gotowe projekty edukacyjne,

w których pracownicy mogą wziąć udział za symboliczną dopłatą.

Szanuj życie swoich pracowników - weź udział w akcji PIP i ZUS

Na Opolszczyźnie jest aż 55 szkoleń współfinansowanych z funduszy UE, z czego najwięcej w:

  • Opolu,
  • Kędzierzynie – Koźlu
  • Strzelcach Opolskich.

47 z nich to szkolenia bezpłatne.

Również mieszkańcy mniejszych miejscowości mogą skorzystać ze szkoleń. Szkolenia współfinansowane z funduszy unijnych obecnie realizowane są w Brzegu, Kluczborku, Namysłowie, Jarnołtówku i Nysie.

Jakie szkolenia i dla kogo? W bazie znajdują się szkolenia zarówno dla pracodawców, pracowników, jak i dla osób bezrobotnych.

Ich spektrum jest bardzo szerokie, od szkoleń zawodowych poprzez kursy językowe, prawa jazdy i pierwszej pomocy, po specjalistyczne szkolenia informatyczne, kursy menadżerskie i studia podyplomowe.

Pogrupowane są na kilkanaście kategorii. Najwięcej ofert znaleźć można z zakresu informatyki. Inne popularne kategorie to szkolenia zawodowe, z zakresu marketingu i public relations.

Szukając szkoleń dla siebie lub swoich pracowników warto skorzystać z intuicyjnej wyszukiwarki, która pozwala na przejrzenie setek ofert na różne sposoby.

Można przeanalizować oferty z wybranego województwa lub miejscowości, oglądać tylko szkolenia bezpłatne lub wybrać jedną interesującą nas kategorię, np. ekologię, medycynę, prawo, psychologię czy motoryzację.

- Portal jest dla mnie bardzo użytecznym narzędziem do poszukiwania szkoleń dla członków zespołu – komentuje bazę danych Anna Armata, Sales Team Manager w firmie Vida, sprzedającej oprogramowanie antywirusowe – Szukam zwykle szkoleń dla sprzedawców ale przeglądam także inne oferty, takie jak szkolenia językowe, ciekawe studia podyplomowe czy treningi umiejętności interpersonalnych.

Wzrasta zainteresowanie kształceniem oraz ilość użytkowników serwisu

Kształcenia ustawiczne to obszar w Polsce ciągle mocno zaniedbany. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w celu poprawy tej sfery edukacji prowadzi kampanię społeczną „Szkolenia - to się opłaca!”. Po roku działań można zauważyć rosnące zainteresowanie tym tematem.

Świadczy o tym ponad milion unikalnych użytkowników serwisu inwestycjawkadry.pl, 5-krotnie większa liczba szkoleń zgłoszonych do bazy oraz rosnąca z miesiąca na miesiąc ilość instytucji zgłaszających propozycje edukacyjne.

- Najbardziej cieszy nas liczba unikalnych użytkowników, których jest już ponad milion. Istotne są również dane na temat użytkowników powracających na nasz portal. Jest ich dwa razy więcej niż na początku kampanii. Ten wynik jest szczególnie ważny. Oznacza on bowiem, że odwiedzający znaleźli istotne dla siebie informację i mają świadomość, że mogą tu zawsze wrócić po wiedzę ekspercką – mówi Anna Świebocka – Nerkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kapitału Ludzkiego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Spośród wspomnianego miliona użytkowników serwisu, prawie 35 tysięcy to mieszkańcy województwa opolskiego.

Na Opolszczyźnie zanotowano aż 90 tysięcy odwiedzin, co świadczy o tym, że wiele osób z regionu korzysta z portalu regularnie. Wspomniani użytkownicy wygenerowali ponad 900 tysięcy odsłon.

Gdzie szukać darmowych szkoleń

Potężna baza szkoleń to nie wszystko!

Obecnie strona projektu jest nie tylko użytecznym narzędziem do wyszukiwania i zapisywania się na szkolenie, ale stała się wortalem branżowym na którym przedsiębiorcy znajdą praktyczne porady ekspertów z zakresu szeroko rozumianego zarządzania zasobami ludzkimi.

Na stronie znajdują się w tej chwili 23 multimedialne porady oraz 19 obszernych artykułów. Docelowo ma być ich około 100.

- Od początku kampanii ważne było dla nas stworzenie miejsca, do którego użytkownicy będą wracać, po nowe informacje z zakresu strategicznego inwestowania w kapitał ludzki – dodaje Anna Świebocka – Nerkowska.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska