Szlachetna Paczka poszukuje kilkuset wolontariuszy z Opolszczyzny. Jak się zgłosić, by pomagać?

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Szlachetna Paczka każdego roku przyciąga setki osób chcących nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom Opolszczyzny.
Szlachetna Paczka każdego roku przyciąga setki osób chcących nieść pomoc potrzebującym mieszkańcom Opolszczyzny. Mirela Mazurkiewicz
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Na Opolszczyźnie potrzeba kilkuset osób chcących nieść pomoc potrzebującym.

W 2019 roku Szlachetna Paczka w naszym regionie liczyła 23 liderów, którzy koordynowali pracę 266 wolontariuszy. Ci z kolei pomogli blisko 400 rodzinom.

- Średnia wartość paczki wręczanej w grudniu podczas Weekendu Cudów wyniosła prawie 3 tysiące złotych - podsumowuje Katarzyna Doros, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki w województwie opolskim.

Nasi wolontariusze docierają do rodzin, które nierzadko są pozostawione samym sobie, nikt się nimi nie interesuje. Następnie weryfikują ich potrzeby, i poszukują dla nich darczyńców. W akcję włączają się zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny czy firmy, które tworzą paczki dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego, kto korzysta naszej akcji. Poza materialnym wsparciem motywujemy też do działania, do zmiany swojego życia - mówi Katarzyna Doros.

Osoby działające w Szlachetnej Paczce chętnie udzielają się też w Akademię Przyszłości. Jest to ogólnopolski program wspierający uczniów w nauce.

- Kształtujemy konkretne postawy i umiejętności, uczymy, jak rozmawiać z kolegami, jak odpowiadać przy tablicy czy jak radzić sobie z innymi codziennymi sprawami. Ponadto dzieci biorące udział w Akademii wychodzą do kin, teatrów i do wielu innych instytucji - tłumaczy Katarzyna Doros.

- Poza tym wszystkim wolontariusze zdobywają ogrom doświadczenia i wiedzy, które przydają się im zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym - słyszymy.

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę akcji i wypełnić znajdujący się na niej formularz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska