Sztafeta Zrywu na 9. miejscu na koniec mistrzostw Polski w pływaniu

Członkinie sztafety Zrywu Opole na 4x100 m stylem zmiennym: 15-letnie Magdalena Sproska (z lewej) i Marta Greglak. Sławomir Jakubowski
Opolski klub zakończył mistrzostwa Polski seniorów w Olsztynie z dorobkiem trzech medali: złotego i dwóch srebrnych.

We wtorek w Olsztynie zakończyły się mistrzostwa Polski. W ostatnim dniu zawodów pływaczki Zrywu Opole nie mogły liczyć na miejsce na podium. W rywalizacji sztafet na 4x100 m stylem zmiennym młoda opolska drużyna (trzy 15-latki: Aleksandra Tomala, Magdalena Sproska, Marta Greglak wzmocnione o siedem lat starszą Sonią Bochyńską) zajęła 9. miejsce z czasem 4.33,45. Każda z członkiń tej sztafety płynęła we wtorek też w finale B w rywalizacji indywidualnej. Bochyńska zajęła 13. lokatę na 100 m stylem dowolnym. Na 50 m motylkiem 18. była Sproska, a 20. Tomala. W rywalizacji na 100 m stylem klasycznym Greglak zajęła natomiast 20. pozycję.
Mistrzostwa nasze pływaczki zakończyły z dorobkiem trzech medali. Paula Żukowska zdobyła złoto na 200 m stylem zmiennym i srebro tym samym stylem na 400 m. Srebro zdobyła też sztafeta 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Bochyńska, Sproska, Natalia Pawlaczek i Żukowska. W klasyfikacji medalowej Zryw zajął na tych mistrzostwach 11. miejsce.