Szybka i sprawdzona informacja jest gwarantem naszego bezpieczeństwa [komentarz Krzysztofa Zyzika]

Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny
pixabay
W czasie epidemii opolska władza robi różne rzeczy. Niektórzy dwoją się i troją, by organizować system pomocy, inni relaksują się w domach.

Dla dziennikarzy to wyjątkowo trudny i pracowity czas. Zasuwamy od rana do wieczora, by dostarczyć Państwu rzetelnych informacji.

W teorii powinien nam w tym pomagać wojewoda opolski, który jest dysponentem strategicznych informacji. Do tego stopnia, że utrudnia wielu innym podmiotom bezpośrednie informowanie dziennikarzy.

Rozumiałbym taką sytuację, w końcu mamy stan epidemii, gdyby Opolski Urząd Wojewódzki się ze swej roli wywiązywał.

Niestety, poziom współpracy jest nie do przyjęcia. Biuro prasowe potrafi długimi dniami nie odpowiadać na maile, o telefonach już nie wspominając. Co gorsza, wypuszcza komunikaty dezinformujące opolan (powtarzające się błędy w liczbach, pomylone nazwy powiatów).

Jakby tego było mało, urzędnicy od kontaktów z prasą pozwalają sobie na irytujący, protekcjonalny ton wobec dziennikarzy.

W trosce o bezpieczeństwo informacyjne miliona Opolan zadzwoniłem kilka dni temu do wysokiego przedstawiciela rządu w regionie z konstruktywną propozycją. Utworzeniem na facebooku lub twitterze kanału z oficjalnymi i możliwe szybkimi komunikatami urzędu w sprawie koronawirusa.

Wtedy biuro prasowe nie musiałoby odbierać dziesiątek telefonów z różnych redakcji, a co za tym idzie - nadmiernie się irytować.

Oszczędzę tu państwu opisu reakcji przedstawiciela rządu. Ujmę to tak: problem jest powszechnie znany na opolskiej prawicy i wymaga rozwiązania.

Martwimy się bowiem, co będzie, gdy zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia, liczba chorych w kraju osiągnie wiele tysięcy, co w regionie może się przełożyć na setki.

Chcielibyśmy mieć jako dziennikarze pewność, że będziemy mogli Państwu przekazywać na bieżąco zweryfikowane informacje. A Opolski Urząd Wojewódzki odgrywa, przepraszam, powinien odgrywać w tym procesie konstruktywną rolę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska