Szykują się podwyżki podatków i opłat lokalnych w...

  Szykują się podwyżki podatków i opłat lokalnych w Głubczycach

  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Szykują się podwyżki podatków i opłat lokalnych w Głubczycach
  Aż o 27 procent podrożeje od przyszłego roku opłata za odprowadzenie ścieków, natomiast 15 procent więcej mieszkańcy gminy zapłacą za wodę.
  Szykują się podwyżki podatków i opłat lokalnych w Głubczycach
  Od nowego roku za metr sześcienny wody gospodarstwo domowe zapłaci 3,02 zł. Do tej pory było to 2,64 zł. Natomiast za odprowadzenie metra sześciennego ścieków mieszkańcy gminy Głubczyce zapłacą od nowego roku 3,42 zł. W tym płacili 2,66 zł.

  - Takie podwyżki były konieczne - wyjaśnia Mariusz Mróz, wiceburmistrz Głubczyc. - Miejskie wodociągi i oczyszczalnia przynoszą straty. Musieliśmy coś z tym zrobić. Woda i ścieki to nie jedyne podwyżki, które zafundowała w przyszłym roku gmina.

  Średnio o cztery procent poszły też do góry podatki lokalne: za metr kwadratowy budynków mieszkalnych zapłacimy od 2010 roku 0,56 zł, od budynków mieszkalnych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza - 18,86 zł (obrót materiałami siewnymi 9,31 zł), od gruntów w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,64 zł, pozostałe - 0,22 zł.

  Zdrożała również opłata targowa. Za handel na powierzchni niezabudowanej (namiot, łóżko, wieszak itp.) - 2,30 zł za metr kwadratowy, handel ze stołów pod wiatą - 3,70 zł za metr kwadratowy, za każdy następny metr - 6,30 zł.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo