Tadeusz Konarski nie będzie już szefem Administracji Oświaty w Kluczborku

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Dzisiaj wieloletni szef kluczborskiej oświaty podpisał porozumienie z burmistrzem Jarosławem Kielarem.

Porozumienie mówi, że umowa o pracę z Tadeuszem Konarskim ulegnie rozwiązaniu 29 lutego 2012 roku, ale dyrektor Administracji Oświaty nie będzie już pełnił swoich obowiązków.

Obowiązki szefa kluczborskiej oświaty pełnić będzie Bożena Grabas, dotychczasowa zastępca dyrektora.

- W grudniu zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Administracji Oświaty w Kluczborku - informuje Mirosław Birecki, sekretarz gminy.

Burmistrz Jarosław Kielar nie chce komentować decyzji o rozwiązaniu umowy o pracę z Tadeuszem Konarskim.

- Ja też nie będę tego komentował, będę się realizował w innej pracy, ale jeszcze nie mogę powiedzieć, gdzie teraz będę pracować - mówi Tadeusz Konarski.
Tadeusz Konarski był szefem Administracji Oświaty od 12 lat. W kluczborskiej oświacie pracował od 20 lat, czyli odkąd gminy przejęły przedszkola i szkoły.

Oprócz pracy w oświacie Tadeusz Konarski jest również lokalnym politykiem. Przed rokiem utworzył własne ugrupowanie Porozumienie Samorządowe, które wystawiło również kandydata na burmistrza. Rywalem Jarosława Kielara w wyborach była Bożena Maryniak-Dudzik.

Tadeusz Konarski w wyborach został wybrany do rady powiatu kluczborskiego.

Radni powiatowi nie muszą jednak dawać zgody na zwolnienie Konarskiego z pracy, ponieważ był szef Administracji Oświaty zwalnia się za porozumieniem stron.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 179

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kolo
W dniu 05.12.2011 o 17:38, Aleks napisał:

Panie Burmistrzu, wstyd że na to Pan zezwolił. Takim człowiekiem jakim jest Pan Konarski pochwalić mogłaby się nie jedna gmina. Oklaskiwany jest Pan Tadeusz przez wszystkie znaczące w Polsce osoby, szkoda tylko, że na własnym podwórku (gmina Kluczbork) jest niedoceniony. Wszyscy znacie prawdę jak wiele zawdzięczacie Konarskiemu ale fałsz , obłuda i zakłamanie nie pozwala wam spojrzeć prawdzie w oczy. W ślad Tadeusza powinni pójść osoby, które odkryły karty naszych kluczborskich polityków. Najgorsze jest to, że Ci których nie chce lokalna społeczność, pozostają dalej i zarządzają nami. Jego odejście jest porażką dla burmistrza!

 

- Chodzi o bardzo przykre i obraźliwe wpisy na forum internetowym, sugerujące konszachty i przekręty, dotykające naszych rodzin - mojej i burmistrza. Wpisy był wulgarne, pomawiały nas o sprzeniewierzenie gminnych pieniędzy - mówi Katarzyna Zawadzka, wiceburmistrz Byczyny. Katarzyna Zawadzka razem z burmistrzem Robertem Świerczkiem ruszyli na walkę z internetowymi hejterami.

Złożyli zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kluczborku. Wskazali pięć najbardziej obraźliwych wpisów anonimowych internautów. Kluczborska prokuratura postanowiła prowadzić śledztwo z urzędu, co w sprawach o zniesławienie jest rzadkością.

Śledztwo wykazało, że pięć wpisów wysłano z czterech komputerów. Trzy z nich należą do osób fizycznych, czwarty to komputer firmowy. Jeden proces w sprawie zniesławienia w internecie włodarzy Byczyny już ruszył. Oskarżoną jest mieszkanka Kluczborka, właścicielka komputera, z którego wysłano obraźliwy wpis.

- Podejrzewam jednak, że autorem wpisu jest jej mąż, który wpadł do urzędu, zażądał wycofania oskarżenia. Wykrzykiwał, że udowodni przekręty - dodaje Katarzyna Zawadzka. - Zgłosiłam to jako napaść na funkcjonariusza publicznego. Całe zajście odbyło się przy świadkach w urzędzie miejskim. Nie pozwolimy z burmistrzem tak się poniewierać.

Co ciekawe, mężczyzna, którego wiceburmistrz podejrzewa o napisanie obraźliwego komentarza w internecie, był w ostatnich wyborach kandydatem na burmistrza, ale... Wołczyna.

 

Wie ktos o co chodzi i kto to może byc ? ten kandydat od nas?

L
Lantropia

A co się dzieje z panem Konarskim?

b
bolek

bolek...gigancie..stuknij się w główke i myśl co piszesz...)

P
Piotruś
oj szkoda mi Ciebie. Widać, że jesteś bardzo płytką osobą, jeśli takie bzdury piszesz, zwłaszcza w kwesti dodatku motywacyjnego, otóż to nie dyrektor AO je ustale lecz sam burmistrz wprowadzając przez uchwałę Rady Miejskiej i jakbyś znała temat to w/w dodatek przyznaje się w procentach a nie w kwocie jak napisałaś najniższa krajowa.Poza tym czy jest jakąś zbrodnią pomagania ludziom z Ukrainy, zwłaszcza jeśli znają trzy języki obce, to chyba podnosi prestiż szkoły.Co do kierowców droga Pani to zapamiętaj sobie, że nic nie ma za darmo. Kiedy Ty spałaś sobie w mroźne wieczory w domu w soboty, niedzelę i święta to wspomniani przez Ciebie kierowcy na mrozie ciężko harowali z dala od domu od rodziny i nieczego nie ukradli lecz ciężko pracowali. Wież mi, że nie chciałąbyś tych pieniędzy za ciężką pracę jaką byś musiała wykonać, bo za to co robili powinni zarabiać 6 000 zł.Więc jak nie orientujesz się w temacie to się nie wypowiadaj, bo możesz skrzywdzić wielu ludzi.

W naszym kraju są setki tysięcy ludzi którzy pracują ciężko jak woły a nie zarabiają nawet połowy z tych 3 tysięcy. A z drugiej strony to co robił kierowca AO z soboty na niedzielę gdzieś daleko od domu w pracy ??? Czyżby to były godziny urzędowania tej instytucji ??
A
Alicja
proszę was, ten kto nie zna p. Konarskiego niech najlepiej nie zabiera w tej kwesti głosu.Konarski jest człowiekiem bardzo mądrym, inteligentnym. Nie ma na jego miejsce godnego człowieka. Nikt nie da radę dźwignąć zarządzania oświatą. Wie o tym doskonale p. burmistrz. Osoba, która przystąpi do konkursu tak naprawdę nie wie co go czeka, jest to ciężki kawałek chleba. P. Konarski był fachowcem w tej dziedzinie, specjalistą i ekspertem z wielkim uznaniem władz(szkoda, że nie naszych).Nie da się pracować w zakłamanym środowisku, gdzie dobro społeczne jest na drugim planie. Dlatego też brawo P.Tadeuszu decyzji.

Nie ma ludzi niezastąpionych. A do Twojej zasady nie stosował się sam Pan T.K. - szczególnie w stosunku do podwładnych i tych których z racji swojej pozycji mógł uwalić. Wtedy to merytoryczne względy, wiedza , fachowość itp miały znikomy wpływ w porównaniu do osobistych animozji Pana K.
l
lolek

Winny jest tylko Pan Konarski. Zwolniony za porozumieniem stron. Znaczy podpisał się pod zwolnieniem z własnej woli. Więc nie rozumiem o co się czepiasz. Sam się zgodził i basta. Nie ma ludzi niezastąpionych, więc na jego miejsce znajdzie się ktoś inny, może lepszy. A Pan Konarski znajdzie sobie gniazdko gdzie indziej. Pogardził Bytomiem gdzie jego kumpel prezydent Pan Koj ( instruktor ZHR, przjaciel Tadzia) załatwił mu takie samo stanowisko, więc pewnie ma coś lepszego. Nie rozumiem tego oburzenia z powodu jego zwolnienia. Pan Konarski sam w przeszłości bez skrupułów usuwał lub pomagał usuwać z pracy lub życia publicznego wielu ludzi. W tym również tych których winą było jedynie to , że niedostatecznie głośno popierali go i chwalili gdy Ten był jeszcze harcerskim instruktorem. Wielu z tych ludzi musiało wyjechać z miasta bo tu na wszelkie sposoby rzucano im kłody pod nogi. Więc po co to larum ?? Ja wiem, że chronił interesa sporej grupki "wiernych", tych z ZHR i z innych układów. Wiem że arogancją butą i brakiem szacunku do ludzi mógłby obdzielić wielu , a i to wciąż wykraczałoby poza ogólnie przyjęte normy. Wiem że miał swoje wzloty i upadki, ale teraz już jest po ptokach. Złość na nic się nie zda. Gdyby zwolnienie nie było słuszne to by się pod nim nie podpisał tylko poszedł do sądu ( często sam używał w stosunku do innych podobnej logiki). Więc nie wnikajcie i tyle bo to chore. Ma facet wiedzę, na adwokata go stać i jeśli jest kryształowy i czuje się skrzywdzony to nie podpisuje porozumienia wchodzi na drogę powszechnie obowiązującą w państwie prawa. Ale skoro tego nie obi to nie róbcie człowiekowi niedźwiedziej przysługi bo teraz gdziekolwiek nie pójdzie, tam każdy będzie go oceniał bo awanturze i pomówieniach jakie tu wypisujecie.
Obowiązkiem pracownika jest dobrze pracować na rzecz pracodawcy.
Obowiązkiem pracodawcy jest płacić za wykonaną pracę.
Prawem pracodawcy jest rozwiązać umowę o stosunek pracy.
Prawem pracownika jest nie podpisywać rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

Strony korzystały ze swych praw i obowiązków . I wszystko jest OK
Większość społeczeństwa przywykła że praca nie jest na całe życie więc czas aby i T.K. też się z tym pogodził . On i jego kumple których wielu na gminnych i powiatowych garnuszkach. Albo się staracie bardziej albo znajdziemy kogoś kto będzie się starał. Odwieczne prawo kapitalizmu.

Pozdrawiam .

g
gienek
Przecież te negatywne opinie o Paniach z AO to pewnie pisze jedna i ta sama osoba, która jak bohater jednej książki pt "Piotruś Pan" poza sobą i swoim nosem nie widzi innych ludzi. Nie zdziwiłbym się gdyby była to ta sama osoba co te anonimy pisała.
Szkoda mi Cię sfrustrowany człowieku. Teraz widać czym się w pracy zajmujesz.
A co do p. Konarskiego to moim zadaniem mu Ty z Tym Twoim Burmistrzem do pięt nie dorastasz i mało mnie obchodzi co Ty o tym sądzisz.
Ci, którzy znają p. Konarskiego ,wiedzą ile Ten człowiek poświęcił temu miastu uwagi i to nie tylko na szczeblu oświaty.
Najpierw winni są harcerze, później ładne kobiety tylko czekać jak jutro winny będzie Grudzień . Strzepnij se mięśnie sfrustrowany człowieku
L
Lolek
P.Konarski miał rację trzeźwo oceniając nauczycieli. Te święte krowy były nie do ruszenia. Przywileje jak w Indiach, nic nie robią, ruszyć nie wolno, ciągle im mało, ciągle zmęczone itd itp, żyć nie umierać. A tu chłopina zaczął wymagać, burmistrza, z-ce ( to jest gigant ) obnażać. Oj, jak to klan krówek zabolało i chłopinie się dostało. Jeszcze krówki podskakują, lecz na mięso je szykują. A, te co pracy się nie boją, te co robią z powołania, te Tadeusz je ochrania. No a reszta to się wie, na obiadek je się zje.
o
ola

Pan Roman Kamiński nowym dyrektorem AO

W
Wujek Jacka
Pytanko za 100 punktów, po co w Kluczborku vice-burmistrz? Czyżby burmistrz Kielar miał tak dużo obowiązków że nie może obejść się bez Nowaka Gdy w całej europie szuka się oszczędności my fundujemy niepotrzebne stanowisko, może należałoby ulżyć wydatkom miasta.
Pana Nowaka praca polega na lansowaniu się na wszelkich akademiach z jakiejś tam okazji, moim zdaniem to zbędny etat
Mój postulat to Nowak na dyrektora AO i do ciężkiej pracy

Co do postulatu to zgoda, co do pytanka za 100 punktów to przed napisaniem można się zapoznać z ustawą o samorządzie.
M
Mario Puzo

Konarski nie będzie, a kto będzie? Już wiadomo, kto kandyduje?

k
kluczbork kierowca

A ta pani w technikum mechanicznym dalej uczy chemi co jej nigdy nie było i chyba dlatego nawet nie pamietam jej nazwiska ,ale pamietam jak wpadła na koniec roku haha wystawiac oceny hihi

k
kluczbork kierowca

Dobra decyzja Pana Burmistrza nie którzy sie nie nadaja do pełnionych funkcji , może tak panie burmistrzu jeszcze porzadek zrobic w DPS

K
Kluczborszczanka
Kluczborszczanka to imię własne? Jeżeli jesteś mieszkanką Kluczborka to napisz Kluczborczanka.

A "szkoła" co to za imię?? nie wiem czy za bardzo pojmujesz zasadę działania internetu, gdzie każdy podpisuje się nickiem, i jak mu pasuje, jeśli nie wiesz co to nick, to odsyłam do wikipedii.
Nie jesteśmy w Urzędzie tak jak Tobie się wydaje aby wpisywać tutaj swoje dane. A co do pytania, no jestem z Kluczborka, bo gdyby tak nie było to raczej bym nie włączała się w dyskuje. Brak pojmowania, brak zwykłej dedukcji! Oj urzędasy od kawy już racjonalne myślenie odeszło w zapomnienie.
g
gosc

zajmuje się m.in. odnową wsi

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3