Taekwondo. Opolanie walczyli na mistrzostwach kraju

Jakub Kędziora jako jedyny opolanin stanął na podium.
Jakub Kędziora jako jedyny opolanin stanął na podium. Sławomir Jakubowski
W Bornem Sulinowie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w olimpijskiej odmianie, a w zawodach wystartowało blisko 300 zawodniczek i zawodników z najlepszych klubów w Polsce. W tej stawce była grupa reprezentująca Opolski Klub Taekwondo.

Jakub Kędziora, Michał Junik, Maciej Langer i Arkadiusz Panicz wylosowali faworytów swoich kategorii.

Najlepiej wypadł ostatecznie rywalizujący w najliczniej obsadzonej kategorii 59 kg (31 zawodników) Kędziora, który jako jedyny z naszych stanął na podium, zajmując 3. miejsce. Wygrał on cztery walki, a decydującą o awansie do finału przegrał 13:15 w ostatnich sekundach.

Czwórka innych opolan zajęła solidarnie piąte miejsca: Langer w kat. 78 kg, Panicz w kat. +78 kg oraz Karolina Stec (55 kg) i Martyna Richter (62 kg). Poza tym Patrycja Jałowiecka, Jakub Daszkiewicz, debiutant Łukasz Wiśnicki oraz Junik (trafił na zdecydowanego faworyta swojej kategorii) przegrali swoje pierwsze walki.

- Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ale byliśmy bardzo dobrze przygotowani - relacjonuje Łukasz Rewieński, trener OKT. - Dlatego szkoda straconych szans Kędziory i Langera, którzy mogli być wyżej, gdyż od wygranych dzieliło ich bardzo niewiele. Kędziora uległ w samej końcówce półfinału, Langerowi do wygranej brakowało zaledwie pół punktu. Z kolei pozostała trójka w ćwierćfinałach dystans straciła w trzeciej rundzie i nie miała szans odrobić strat.