Taekwondo. Pucharowe łupy opolskich walczaków

Redakcja
Zuzanna Bereźnicka i Piotr Zieliński po Międzynarodowym Pucharze Polski.
Zuzanna Bereźnicka i Piotr Zieliński po Międzynarodowym Pucharze Polski. Archiwum klubowe
Reprezentanci Opolskiego Klubu Taekwondo wywalczyli 8 medali podczas Pucharu Polski oraz Międzynarodowego Pucharu Polski.

Najlepiej spisała się Zuzanna Bereźnicka, która w obu turniejach stawała na najwyższym stopniu podium w grupie juniorów.
W Bydgoszczy, podczas Międzynarodowego Pucharu Polski, Bereźnicka w silnej stawce nie miała sobie równych w kategorii do 46 kg. Triumfował też Piotr Zieliński walczący w wadze do 78 kg.

- Do Bydgoszczy zabraliśmy jeszcze Kacpra Bernackiego, który wygrał jedną walkę oraz Wiktora Seńkowskiego, który niestety przegrał swój pierwszy pojedynek – komentuje trener opolan Łukasz Rewieński. - Przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski czeka nas jeszcze wiele pracy.

Wcześniej, w Ostrowcu Świętokrzyskim, Bereźnicka wygrała zawody zaliczane do Pucharu Polski, a Zieliński był drugi. Zawodnicy OKT zdobyli tam jeszcze cztery medale w gronie kadetów. Srebrny w kat. do 37 kg wywalczył Maciej Czajkowski, natomiast brązowe zdobyli: Kacper Izbiński i Jakub Piasecki w kat. do 45 kg oraz Kacper Bernacki w kat. do 49 kg.