Taekwondo. Złoto i dwa srebra OOM dla opolan

Redakcja
Medaliści Opolskiego Klubu Taekwondo.
Medaliści Opolskiego Klubu Taekwondo. Archiwum klubowe
Dobrze w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Giżycku wypadli reprezentanci Opolskiego Klubu Taekwondo. Podopieczni Łukasza Rewieńskiego wywalczyli trzy medale i kilka punktowanych miejsc.

Najlepiej spisała się Zuzanna Bereźnicka, która została mistrzynią w walkach do 41 kg, broniąc tym samym tytuł mistrza Polski sprzed roku. W tej samej kategorii Jagoda Nawrocka przegrała ćwierćfinał i zajęła miejsca 5-8.

Srebrne medale zdobyli Damian Perz w walkach do 53 kg oraz Olimpia Lachowicz w dwuboju.
W tej konkurencji 7. lokaty wywalczyły: Bereźnicka i Nawrocka, piąty był Kacper Bernacki, a ósmy Jakub Piasecki.

Natomiast w walkach na miejscach 5-8 uplasowali się: Lachowicz (44 kg), Rafał Badura, Wiktor Seńkowski (obaj 45 kg), Kacper Izbiński (37 kg), Piasecki (41 kg) i Nawrocka (41 kg).

W klasyfikacji klubowej Opolski Klub Taekwondo z dorobkiem 47 pkt zajął bardzo dobre 6. miejsce i 7. lokatę w klasyfikacji województw.