Tak gra oleska klasa B. Ulewa przerwała mecz w Kościeliskach

Piłkarz LZS-u Zębowice Piotr Chyla (z lewej) i zawodnik gospodarzy Rafał Zawada. fot. Martin Huć
Podczas meczu LZS Kościeliska-LZS Zębowice w drugiej połowie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia przerwał na parę minut mecz z powodu gwałtownej ulewy. W meczu 4:1 wygrali gospodarze z Kościelisk (gm. Radłów).
W meczu oleskiej klasy B  druzyna LZS Kościeliska wygrala 4:1 z LZS Zebowice.

Oleska klasa B. Mecz LZS Kościeliska-LZS Zębowice

Dla obu drużyn ten mecz był być może ostatnią szansą, aby nawiązać kontakt z czołówką, obie ekipy zajmują bowiem dolne rejony oleskiej klasy B.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka, ale kibice na brak sytuacji nie mogli narzekać. Dwie poprzeczki gospodarzy i kilka zmarnowanych okazji gości zwiastowały wielkie emocje w drugiej połowie.

W drugiej części kibice doczekali się wielkich emocji, nie tylko sportowych. W 52. minucie po zamieszaniu podbramkowym prowadzenie gospodarzom dał Andrzej Grabiński. W 65. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia przerwał na parę minut mecz z powodu gwałtownej ulewy.
Po wznowieniu gry w 70. minucie do remisu doprowadził Wojciech Grzesik, grający prezes LZS Zębowice.

Z remisu goście cieszyli się krótko. W 72. i 73. minucie bramki dla gospodarzy zdobyli kolejno: Andrzej Grabiński i Rafał Zawada. W 84. z karnego bramkę zdobył jeszcze Waldemar Wiener.

Końcowy rezultat - 4:1 dla LZS Kościeliska.

- Było ciężko w pierwszej połowie i wynik był niepewny. Jednak po strzeleniu bramki na 1:0 nabraliśmy pewności siebie i graliśmy swoją piłkę - tłumaczy strzelec jednej z bramek dla gospodarzy Rafał Zawada.

- W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Potem moi zawodnicy chyba osłabli i przeciwnik to bezlitośnie wykorzystał - mówił po meczu trener gości, Piotr Strzelec.

- Od pierwszej minuty było widać, że obie ekipy chcą odwrócić złą passę.