Taka uroczystość na Politechnice Opolskiej odbyła się po raz pierwszy w historii. Wręczono dyplomy wszystkim inżynierom

Milena Zatylna
Milena Zatylna
W sobotę (22 kwietnia) na Politechnice Opolskiej po raz pierwszy w historii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom wszystkich wydziałów technicznych,
W sobotę (22 kwietnia) na Politechnice Opolskiej po raz pierwszy w historii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom wszystkich wydziałów technicznych, Politechnika Opolska
W sobotę (22 kwietnia) na Politechnice Opolskiej po raz pierwszy w historii odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom wszystkich wydziałów technicznych.

Wielu z absolwentów Politechniki Opolskiej podkreśla, że choć dyplom inżyniera ma swoją rangę na rynku pracy, to zamierzają dalej pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności.

- Po raz pierwszy w historii uczelni odbyła się uroczystość rozdania dyplomów absolwentom wszystkich wydziałów technicznych głównie pierwszego stopnia studiów, ale w gronie dyplomantów byli także magistrowie. Serdecznie gratuluję wszystkim uzyskania stopnia naukowego, ale jak dobrze wiemy, kształcić się trzeba cały czas - mówił profesor Tomasz Boczar, prorektor ds. ogólnych i operacyjnych Politechniki Opolskiej. - Oferta kształcenia Politechniki Opolskiej dopasowana jest do zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości. Prowadzimy studia podyplomowe, kursy, zapraszamy na studia w szkole doktorskiej, jak również w ramach doktoratów wdrożeniowych dla osób, które już podjęły pracę zawodową.

Wręczenie dyplomów było także okazją do podsumowania jak absolwentom studiowało się na politechnice, tym bardziej, że ten okres ich życiu przypadł akurat w czasie pandemii.

- Faktycznie to był dziwny czas. Przez długi okres w ogóle nie znaliśmy się z kolegami - wspominała inż. Wiktoria Surowa, która w sobotę odebrała dyplom ukończenia informatyki. - Cieszę się, że mogłam wziąć udział w takiej uroczystości. Bardzo mi się podobało, było bardzo podniośle.

- Myślę, że warto kontynuować naukę na studiach magisterskich od razu po otrzymaniu dyplomu inżyniera. Nie wyobrażam sobie, że później wróciłbym do edukacji. Studia dały mi dużą wiedzę, miło wspominam ten czas - wyliczał Radosław Kiepura, absolwent zarządzania i inżynierii produkcji. - Rektor mówił, że to pierwsza taka uroczystość w historii, fajną pamiątką jest samo rzucenie biretem. Studia dały mi duże perspektywy. Jestem inżynierem budownictwa, więc mam duży wachlarz możliwości. Studia są ciężkie, wymagające dużo pracy, ale warto. Naprawdę warto.

W trakcie uroczystości absolwenci wysłuchali również wykładu absolutoryjnego, dotyczącego pracy dyplomowej Jeremiego Sienkiewicza pt. „Projekt koncepcyjny Szkoły Podstawowej w obozie uchodźców Adi Harush, Tigraj, Etiopia”, który w ramach programu Erasmus wyjechał na rok do Istambułu.

- Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że są miejsca na świecie, gdzie budowanie nie jest takie proste, że wystarczy mieć chęci i pieniądze. Moim zdaniem nasz absolwent wykazał się wyczuciem sytuacji, podjął się trudnego tematu, wykorzystał wiedzę zdobytą na studiach do stworzenia czegoś w warunkach ekstremalnych. Nie poszedł na łatwiznę, nie wziął katalogu, prostej książki tylko wykazał się dużą kreatywnością - podkreśla prof. Andrzej Marynowicz, prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.

od 12 latprzemoc
Wideo

Akcja cyberpolicji z Gdańska: podejrzani oszukali 300 osób

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska