Takie domy można trafić na komorniczych licytacjach. Każdy znajdzie coś dla siebie. 20.06.2024 r.

Stanisław Magiera
Chcesz kupić dom? Sprawdź, co można trafić na licytacjach komorniczych. 20.06.2024 r.
Chcesz kupić dom? Sprawdź, co można trafić na licytacjach komorniczych. 20.06.2024 r. licytacje.komornik.pl
Licytacje komornicze są szansą, by kupić wymarzone cztery kąty po okazyjnych cenach. Komornik, jeśli nie jest w stanie odzyskać długów, bierze pod młotek ruchomości (na przykład sprzęt RTV czy AGD), a nawet domy czy mieszkania. Wielu Opolan śledzi regularnie licytacje komornicze, ponieważ są szansą by kupić atrakcyjne nieruchomości za znacznie mniejsze pieniądze, niż musieliby zapłacić u pośrednika. Szczegóły licytacji, ich warunki oraz kwoty rękojmi na stronie www.licytacje.komornik.pl. 20.06.2024 r.

Choć dla jednych licytacja komornicza jest smutnym zwieńczeniem procesu windykacji długu, dla innych może być doskonałą okazją na spełnienie marzenia o własnych czterech kątach. Wiele nieruchomości wystawionych na aukcje wymaga generalnego remontu, a ich stan pozostawia wiele do życzenia, jednak wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki - i właśnie dla was zebraliśmy je w jednym miejscu.

Na przykład w miejscowości Jaworze niedaleko Bielska-Białej wystawiony na licytację jest wspaniały dom, którego suma oszacowania wynosi 3 968 100 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi: 2 645 400 zł.

Z kolei komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach licytuje nieruchomość w miejscowości Kobysewo. Dom o powierzchni użytkowej 223,30 m2 zbudowany jest na działce o powierzchni 2 966 m2. Obok znajduje się m.in. prywatny staw. Suma oszacowania wynosi 815 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 611 250,00

Zobacz jakie domy i mieszkania można tanio kupić na licytacji komorniczej. Zebraliśmy oferty z całej Polski. Warto zauważy, że część licytacji przeprowadzana jest w formie elektronicznej a proces licytacji trwa kilka dni.

Licytacje komornicze. Co trzeba wiedzieć na ich temat?

  • licytacja komornicza jest to forma publicznej sprzedaży ruchomości lub nieruchomości
  • kwota oszacowania jest wartością ruchomości/nieruchomości wystawionej na licytację określona przez komornika lub biegłego
  • kwota wywołania (cena wywoławcza) to kwota, od której zacznie się licytacja
  • rękojmia, wadium to kwota o wartości 10% kwoty oszacowania, jaką należy wpłacić przed rozpoczęciem licytacji, by móc w niej wziąć udział

Warto bacznie obserwować stronę licytacji, ponieważ co jakiś czas pojawiają się kolejne ogłoszenia. Może to być więc krok w stronę marzeń o swoim własnym domu czy mieszkaniu.

Uwaga! Podane tu przykłady nie są ofertami handlowymi a jedynie poglądowymi i nie zawierają szczegółów oraz warunków licytacji. Szczegóły licytacji i ich warunki na stronie internetowej www.licytacje.komornik. Licytacje w trybie elektronicznym są prowadzone na stronie https://e-licytacje.komornik.plnieruchomości.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska