Tancerki Ramady wracają do Opola z mistrzowskimi tytułami

Mirela Mazurkiewicz
Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Powietrznej odbyły się na Słowacji. Opolskie zawodniczki wywalczyły miejsce na podium aż pięciokrotnie, zdobywając dwa złota i trzy medale brązowe.

Złoto w kategorii Pole Sport children 10-13 B profesjonaliści wywalczyła Wiktoria Haczkiewicz.

W kategorii Pole Sport duo children 10-13 triumfował duet Julia Arcisz i Hanna Dora.

Brązowe krążki powędrowały natomiast do Julii Dynak (kategoria Pole Sport kat B profesjonaliści 6-9) oraz Malwiny Kowalowicz (w kategorii Aerial Hoop amator children 10-13). Julia Dynak wywalczyła także trzecie miejsce w kategorii Aerial Hoop solo children B profesjonaliści.

Sukces tancerek z Opola przyczynił się do tego, że Polska znalazła się w Mistrzostwach Europy na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej. Teraz zawodniczki trenują przed Mistrzostwami Świata.