Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nyscy tancerze znów na podium!

Klaudia Pokładek
Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Sosnowcu Tanero reprezentowała 56-osobowa grupa. AZS Tanero [O]
Grupa taneczna AZS Tanero od kilku lat odnosi coraz większe sukcesy na arenie ogólnokrajowej. Tym razem nyscy tancerze zdeklasowali rywali w kategorii disco we wszystkich grupach wiekowych podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego World Dance w Sosnowcu.

Miesiąc temu tancerze na podium podczas ogólnopolskiego turnieju tańca stawali aż dziesięć razy. Udział w World Dance w Sosnowcu, to kolejny powód do dumy. W Sosnowcu wzięło udział blisko 2 tys. tancerzy z całego kraju, a Tanero reprezentowała 56-osobowa grupa.

Wyniki:

1. miejsce miniformacja disco pow. 15 lat - Seniorki Tanero,

1. miejsce formacja disco pow. 15 lat - Seniorki Tanero układ Tsunami,

1. miejsce formacja disco do 11 lat - Mini Tanero układ Minionki,

3. miejsce miniformacja disco 12-15 lat - Juniorki Tanero,

3. miejsce formacja disco 12-15 lat - Juniorki Tanero układ Monsterhigh.

Jak dodaje Aleksandra Król-Kasan, instruktorka i założycielka AZS Tanero w kategorii show dance była duża konkurencja i wysoki poziom, ale najmłodsi z układem Kopciuszek zajęli wysokie 4. miejsce na 19 zespołów. Również najstarsze tancerki, które w swojej kategorii miały dziewięć zespołów, zajęły 4. miejsce z układem Złoto Piramidy. Natomiast juniorki z układem Harry Potter na 11 zespołów uplasowały się ostatecznie na 7. pozycji.

___________________________________________________________________________________________