Tarantula może leczyć różne schorzenia

fot. sxc
fot. sxc
Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych specyfików i sięga po leki homeopatyczne.

Homeopatia znana jest od lat i polega na wykorzystywaniu w leczeniu różnych schorzeń tylko preparatów naturalnego pochodzenia. Do ich wytwarzania wykorzystuje się nawet takie składniki, jakie laikowi nie przyszłyby nigdy do głowy. Może to być np. wilcza jagoda (uchodząca za trującą), wyciąg z serca kaczki, złoto, tarantule, mrówki, jad węża czy tlenek arsenu.

Leki homeopatyczne są już stosowane przez ponad 100 milionów Europejczyków. Wśród nich - przez blisko 12 milionów Polaków. Dlatego w tym roku, 2 kwietnia, już po raz drugi był obchodzony Europejski Dzień Homeopatii. W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyło się nawet seminarium poświęcone homeopatii. Zdaniem znawców preparaty te wykazują bowiem dużą skuteczność. A jeśli komuś nie pomogą, to przynajmniej nie zaszkodzą. Dzięki temu, że dawki substancji czynnych w nich zawarte są małe i mocno rozcieńczone.

Na co pomogą

Na co pomogą

na kłopoty z zasypianiem - Avena D4, Ambra D4, Chamomilla D12 (dla dzieci)
na bóle głowy, migreny - Belladonna D12, Cimicifuga D4 lub D6, Sepia D12, Calcium phosphoricum D12 (w zależności od rodzaju bólu, czy jest np. pulsujący, czy wynika z przemęczenia nauką
na zapalenie gardła i grypę - Belladonna D6, Causticum D6
na kaszel - Antimonium tartaricum 9 CH (przy kaszlu mokrym), Aconitum napellus 9 CH (na kaszel suchy), Drosera 2, Bryonia 9 CH (jeśli kaszel uspokaja się, gdy leżymy)
na wypadanie włosów - Thalium aceticum D6, Kalium phosphoricum.

Terapia homeopatyczna może być wykorzystywana przy różnych schorzeniach, a szczególnie przy leczeniu chorób dróg oddechowych, skóry, migreny, astmy oskrzelowej, zapalenia zatok czy nerek - wylicza Dariusz Ptak z ZOZ "Zdrowie" w Opolu, specjalista z zakresu medycyny rodzinnej i homeopatii.

- Na podstawie własnej praktyki mogę powiedzieć, że preparaty homeopatyczne dają wręcz znakomite rezultaty przy leczeniu nawracających infekcji dróg oddechowych u dzieci. Bardzo dobrze sprawdzają się w łagodzeniu objawów uczuleń. Dla alergika są one jakby specjalnie wymyślone. Na Zachodzie wytwarza się już nawet homeopatyczne szczepionki przeciwalergiczne i miejmy nadzieję, że będą one też dostępne u nas.

Leki homeopatyczne pomagają też przy katarze, kaszlu, stanach niepokoju u dzieci, urazach, zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, klimakterium, chorobie lokomocyjnej.
Preparaty homeopatyczne służą często jako środek profilaktyczny. Zwykle przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że zaczynamy brać dany lek, gdy występują już jakieś objawy chorobowe. Tymczasem wkroczenie z homeopatią oznacza zrobienie kroku wcześniej. Gdy choroba zaczyna dopiero kogoś "rozbierać". Wtedy homeopatia może pomóc w zduszeniu jej w zarodku.

- Homeopatię poleca się w już istniejącej kamicy nerkowej, w celu rozpuszczenia kamieni, ale też odpowiedni preparat może zapobiec w tworzeniu się nowych złogów - mówi dr Dariusz Ptak. - Z kolei inny osłoni nas przed grypą.

Okazuje się, że jest taki lek homeopatyczny o nazwie Dolivaxil, który zawiera wyizolowany na dany sezon wirus grypy. Nie wywołuje on przeciwciał, ale uaktywnia siły obronne organizmu, które mają uchronić daną osobę przed zachorowaniem.
Homeopatia traktuje człowieka jako całość, uwzględniając jego umysł, psychikę i ciało. W każdym przypadku leki homeopatyczne zarówno likwidują dolegliwości, jak i mobilizują oraz wzmacniają naturalne siły obronne organizmu. Jeśli jest to zaburzenie energetyczne, na przykład na skutek doznanego urazu psychicznego po śmierci osoby bliskiej, i ktoś odczuwa smutek, to jedna dawka odpowiedniego leku homeopatycznego potrafi odwrócić ten stan.

Natomiast są schorzenia, które wymagają długotrwałego działania, nie-kiedy zażywania dodatkowo leków tradycyjnych oraz ziół. Skutek terapii homeopatycznej może być bardziej i mniej efektowny.

- Leki homeopatyczne mają również tę zaletę, że mogą je zażywać nie tylko dzieci, ale też kobiety w ciąży i karmiące piersią - dodaje dr Ptak. - Na pewno jednak homeopatii nie można stosować przy ciężkich schorzeniach, zamiast tradycyjnego leczenia, chemioterapii czy zabiegu operacyjnego.

Leki homeopatyczne mają postać granulek. Zazwyczaj zażywa się ich po pięć naraz.

W homeopatii obowiązuje zasada, że podobne leczy się podobnym, co oznacza, że aby wyleczyć daną chorobę, trzeba podać środek, który ją wywołuje. Np. wiadomo, że podczas krojenia cebuli dochodzi do podrażnienia oczu i nosa. Dlatego, jeśli do homeopaty przychodzi pacjent, który ma katar (łzawi i cieknie mu z nosa), to chory otrzymuje wtedy lek sporządzony na bazie cebuli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska