Uchwała o zamianie nieruchomości niedawno trafiła do radnych. Przewiduje, że urząd miasta przekaże Ryszardowi Wójcikowi dwa tereny w tym targowisko Centrum, funkcjonujące przy ul. Dubois, a w zamian otrzyma dwie działki w Grudzicach, na których znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska oraz zieleń.

Dodatkowo, aby zamiana zgadzała się pod względem finansowym, do budżetu miasta wpłynie 2,3 miliona złotych. To różnica pomiędzy wartością działek miejskich a tych, które Opole przejmie. Łączna wartość transakcji wyniesie 4,6 miliona złotych.

- Pan Wójcik chce inwestować w centrum Opola, a ma tereny, które są ważne dla Grudzic. Rada dzielnicy prosiła nas od dawna o ich pozyskanie. Wszelkie informacje podamy na komisjach, a także na sesji rady miasta - zapowiedział prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Przekazanie gruntów budzi jednak wątpliwości wśród części radnych, którzy sugerują, aby grunt został sprzedany w drodze przetargu.

- Jest wielu deweloperów. Pan Wójcik nie jest przecież jedynym biznesmenem w Opolu - podkreśla Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola. - Warto też pamiętać, że pan Wójcik ma swoje grunty na zasadzie prawa wieczystego użytkowania, a my na zasadzie prawa własności.

Ostateczna decyzja radnych zapadnie 22 lutego.

QUIZY