Tauron 1 Liga: Mickiewicz Kluczbork przegrał z Exact Systems Norwidem Częstochowa

Paweł Sładek
Kluczborczanie rozegrali dobry mecz, ale warty jedynie punkt.
Kluczborczanie rozegrali dobry mecz, ale warty jedynie punkt. Tomasz Czachorowski
Mickiewicz Kluczbork nie dał rady drużynie Exact Systems Norwid Częstochowa. W pięciosetowym boju kluczborczanie musieli uznać wyższość rywala.

Mickiewicz miał szansę zbliżyć się na punkt do częstochowian, jednak żeby tak się stało, mecz musiał zakończyć się zwycięstwem za trzy punkty tak, jak miało to miejsce w pierwszej części sezonu. Ta sztuka się nie udała, w związku z czym Norwid „oddalił się” od Mickiewicza na pięć „oczek”.

Od początku spotkania trudno było wyłonić faworyta. Drużyny grały bardzo równo i do końca seta ważyło się ostateczne zwycięstwo w pierwszej partii. Aż do rezultatu 22:22 niewielkie, dwupunktowe przewagi były bardzo szybko niwelowane, ale as serwisowy Daniela Bilińskiego i niecelny atak Dawida Bułkowskiego przesądziły o zwycięstwie gości.

Druga partia to popis w wykonaniu Norwida. Mimo wyrównanego początku przyjezdni fenomenalnie spisywali się w każdym aspekcie, dzięki czemu zbudowali solidną przewagę, nie do przejścia dla miejscowych.

Set ostatniej szansy nie rozpoczął się najlepiej dla Mickiewicza, ale od rezultatu 8:8 gra – kolejny raz w tym spotkaniu – była wyrównana. W końcówce Norwid popełnił kilka prostych błędów, w związku z czym szanse gospodarzy przedłużyły się o kolejną odsłonę. Ta z kolei bez cienia wątpliwości należała do miejscowych, którzy bardzo pewnie doprowadzili do tie-break’a.

Piąta odsłona to kolejny w tym meczu popis zespołu gości, którzy rozpoczęli seta od serii czterech punktów. Przewaga 8:3 przy zmianie stron przesądziła o zwycięstwie Norwida, który w partii zamknięcia pozwolił Mickiewiczowi zdobyć tylko dziewięć punktów.

Mickiewicz Kluczbork - Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (22:25, 18:25, 25:21, 25:16, 9:15)

Mickiewicz: Bułkowski, Schmidt, Jaskuła (libero), Mucha, Czerwiński, Siemiątkowski, Popik, Pasiński, Prokopczuk, Zimoń