Tauron 1 Liga. Mickiewicz Kluczbork zakończył sezon na 8. miejscu

Mickiewicz Kluczbork potwierdził w tym sezonie, że jest już solidną marką w Tauron 1 Lidze. Wiktor Gumiński
Mickiewicz Kluczbork przegrał 2:3 drugi mecz o 7. miejsce z KPS-em Siedlce. Kluczborczanie polegli też w "złotym secie" i ostatecznie finiszowali w sezonie 2020/21 na 8. lokacie.

Po wygranej Mickiewicza 3:0 w pierwszym meczu u siebie, starcie na Mazowszu w początkowych dwóch setach układało się zdecydowanie po myśli KPS-u. Praktycznie przez cały czas jego gracze posiadali w nich inicjatywę, dzięki czemu zwyciężyli do 20 i 18.

Od trzeciej partii przebudzać się zaczęli grający bez Filipa Frankowskiego i Michała Łysiaka kluczborczanie. Zarówno w tej, jak i w czwartej odsłonie w odpowiednich momentach potrafili oni odskoczyć przeciwnikowi, co kolejno dało im wygraną 25:22 i 25:19.

Tie-break jednak padł ponownie łupem KPS-u (15:11), przez co o zajęciu 7. pozycji decydować musiał "złoty set". W nim, tak jak i w piątej partii, lepiej spisał się zespół z Siedlec (15:9).

KPS Siedlce - Mickiewicz Kluczbork 3:2 (25:20, 25:18, 22:25, 19:25, 15:11), złoty set 15:9
Mickiewicz: Sternik, Biegun, Lewandowski, Owczarz, Szmajduch, Mucha, Jaskuła (libero) oraz Bułkowski, Durski, Toma, Kulik.