Tauron 1 Liga. Niewiarygodny, zwycięski powrót Mickiewicza Kluczbork w meczu z LUK Politechniką Lublin

Ćwierćfinałowa rywalizacja Mickiewicza Kluczbork z LUK Politechniką Lublin nie została jeszcze zakończona. Wiktor Gumiński
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork wciąż są w grze o półfinał Tauron 1 Ligi. W drugim meczu ćwierćfinałowym podnieśli się mimo lania w dwóch pierwszych setach i pokonali u siebie 3:2 faworyzowaną LUK Politechnikę Lublin!

Choć zespół ze stolicy województwa lubelskiego to zwycięzca fazy zasadniczej oraz poważny kandydat do awansu do PlusLigi, kluczborczanie mieli prawo myśleć o jego pokonaniu na bazie tego, co miało miejsce w sezonie regularnym. Wtedy to bowiem również ograli oni LUK Politechnikę na własnym terenie, tyle że 3:1.

Tym razem jednak jedynie wygrana pozwalała Mickiewiczowi dalej myśleć o zdobyciu przepustki do półfinału. W pierwszym starciu 1/4 finału uległ on bowiem lublinianom 1:3. Seta (drugiego) wygrał po walce na przewagi, ale w trzech pozostałych był właściwie bezradny.

Po dwóch odsłonach starcia w Kluczborku nic nie wskazywało na to, że i tym razem ekipa z Lublina napotka na problemy. W obu tych partiach wręcz rozjechała ona gospodarzy, zwyciężając kolejno do 18 i 16!

O odwróceniu losów rywalizacji pozwolili jednak drużynie z Kluczborka marzyć rezerwowi. Na szczególne słowa uznania zasłużył atakujący Kajetan Kulik, wybrany później najlepszym graczem meczu. Po wejściu z ławki zdobył on dla swojego zespół aż 21 punktów, atakując ze skutecznością 63 procent i notując ratio punktowe +17. Swoje „trzy grosze” dołożyli też dwaj przyjmujący, którzy zaczęli mecz na ławce, czyli Filip Biegun i Michał Szmajduch.

Z nimi na parkiecie Mickiewicz stopniowo wracał do gry. W trzecim secie zwyciężył 25:20, a w czwartym 25:22. Od początku przeważał też w tie-breaku, którego po zaciętym boju wygrał 15:13 i tym samym doprowadził do decydującego trzeciego meczu. Ten odbędzie się 15 kwietnia w Lublinie. ą

Mickiewicz Kluczbork - LUK Politechnika Lublin 3:2 (18:25, 16:25, 25:20, 25:22, 15:13)
Mickiewicz: Sternik, Frankowski, Toma, Owczarz, Bułkowski, Lewandowski, Jaskuła (libero), Łysiak (libero) oraz Szmajduch, Mucha, Durski, Biegun, Kulik.
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1-1