Tauron 1 Liga. Olimpia Sulęcin - Mickiewicz Kluczbork 3:2. Wahania formy wystarczyły na punkt

Mimo porażki w Sulęcinie, Mickiewicz utrzymał się na 4. miejscu w tabeli Tauron 1 Ligi. Agata Brudzińska
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork nie sprostali na wyjeździe Olimpii Sulęcin, przegrywając z nią na wyjeździe 2:3 w meczu 24. kolejki Tauron 1 Ligi.

Spotkanie rozpoczęło się dla kluczborczan bardzo dobrze. Pierwszy set upływał bowiem w pełni pod ich dyktando. To oni bezapelacyjnie rządzili na boisku i mając pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami ostatecznie wygrali 25:18.

W kolejnych dwóch partiach Mickiewiczowi wiodło się już jednak zdecydowanie gorzej. Kompletnie niezrażeni niepowodzeniem w inauguracyjnej odsłonie sulęcinianie wzięli sprawy w swoje ręce i to oni zaczęli kontrolować losy rywalizacji. Zarówno w drugim, jak i w trzecim secie to Olimpia przez większość czasu znajdowała się na prowadzeniu, co finalnie udokumentowała zwycięstwami 25:22 oraz 25:19.

Zawodnicy z Kluczborka potrafili się jednak podnieść po dwóch tak mocnych ciosach, i to w wyjątkowo widowiskowym stylu. W czwartej partii nie dali rywalom kompletnie żadnych szans, doprowadzając do tie-breaka triumfem 25:17.

Piąta odsłona zaczęła się od prowadzenia Olimpii 4:0. Na ten zryw gospodarzy Mickiewicz był jeszcze w stanie skutecznie odpowiedzieć, wyrównując na 8:8. Później jednak ekipa z Sulęcina zainicjowała jeszcze jedną ucieczkę. Ona już wystarczyła jej do tego, by przypieczętować sukces w całym meczu wygraną 15:11.

Olimpia Sulęcin – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (18:25, 25:22, 25:19, 17:25, 15:11)
Mickiewicz: Bereza (5 pkt), Górski (20), Mucha (7), Siemiątkowski (9), Mendel (10), Olczyk (11), Jaskuła (libero) oraz Makowski, Kopacz, Pasiński, Linda (13), Kosian, Łysiak (libero).