Tauron Liga. Uni Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 [ZDJĘCIA]

Uni Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3
Uni Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 Wiktor Gumiński
Po bardzo słabych dwóch pierwszych setach, ekipa Uni Opole ocknęła się, ale ostatecznie i tak przegrała u siebie 1:3 z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała.

Przebieg tego spotkania zdecydowanie można było nazwać niecodziennym. O pierwszych dwóch setach wszyscy związani z Uni będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Nie licząc tego, że początkowe trzy akcje w inauguracyjnej odsłonie padły łupem opolanek, były one jedynie tłem dla rozpędzonego zespołu z Bielska-Białej.

Porażka w drugiej partii 14:25 sprawiła, że po jej zakończeniu opolska drużyna ... na kilka minut zniknęła z boiska. Jej trener Nicola Vettori postanowił zabrać zawodniczki do szatni, co wiele mówi o nastroju, jaki wtedy nim kierował.

Wstrząs przyniósł zamierzony efekt, przynajmniej w trzeciej odsłonie. Co godne odnotowania, w szóstce gospodyń rozpoczęła ją Pola Janicka, która już w drugim secie zastąpiła na dłużej Gabrielę Makarowską-Kulej. 18-letnia rozgrywająca dała dobrą zmianę, co stanowiło ważny bodziec dla całej drużyny Uni. Wróciła ona do gry o punkty pewną wygraną 25:17.

Czwarta partia też zasłużyła na osobną opowieść, ponieważ działy się w niej rzeczy niezwykłe. Zaczęła się ona bardzo udanie dla Uni, od prowadzenia 8:5. Potem jednak miejscowe wpadły w potężny dołek. Wystarczyło kilka minut słabości, by to BKS wygrywał już 15:10. Ale to absolutnie nie oznaczało końca emocji ... Losy rywalizacji znów bowiem obróciły się o 180 stopni, co sprawiło, że ekipa z Opola wygrywała już nawet 22:17. Wydawało się, iż wszystko nieuchronnie zmierza do tie-breaka. Lecz tylko się wydawało... Waleczna drużyna z Bielska-Białej raz jeszcze zerwała się walki, dzięki czemu najpierw doprowadziła do gry na przewagi, a następnie zwyciężyła w niej 26:24 i wyjechała ze Stegu Areny z kompletem trzech punktów.

Uni Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 14:25, 25:17, 24:26)
Uni: Makarowska-Kulej, Stronias (11 pkt), Kecher (9), Kraiduba (16), Conceicao (8), Pellegrino (11), Adamek (libero) oraz Janicka (1), Senica, Sieradzka (5).
BKS: Nowicka (3), Damaske (11), Pierzchała (13), Sobiczewska (16), Borowczak (10), Majkowska (13), Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Chmielewska (1), Abramajtys, Szczepańska-Pogoda (5).