Tauron Liga. Uni Opole otworzyło konto punktowe, ale przegrało z Ita Tools Stalą Mielec

Uni Opole nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024.
Uni Opole nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024. Wiktor Gumiński
Siatkarki Uni Opole przegrały na wyjeździe z Ita Tools Stalą Mielec 2:3 w meczu 3. kolejki Tauron Ligi. Choć opolanki w niezwykłych okolicznościach wyszarpały pierwszy punkt w sezonie, generalnie niewielkie to pocieszenie.

Ekipa z Mielca to bowiem beniaminek rozgrywek i jedna z ekip najczęściej typowanych w kontekście opuszczenia elity po sezonie 2023/2024. Po bardzo słabych występach w dwóch pierwszych seriach, zawodniczki Uni nie mogły marzyć o lepszym rywalu na przełamanie złej passy.

Pierwszy set ułożył się po myśli drużyny z Opola. To ona prowadziła w nim przez większość czasu, choć w końcówce musiała także wybronić się z trudnego położenia. Zespół z Mielca miał bowiem dwie piłki setowe, ale ostatecznie to Uni zwyciężyło 28:26.

W drugiej partii wszystko było w pełni otwarte do stanu 17:16 dla Stali. Końcówka upłynęła już jednak pod znakiem pełnej dominacji gospodyń, które doprowadziły do remisu w meczu wygraną 25:18.

Choć wynik nie do końca na to wskazuje, siatkarki z Mielca paradoksalnie większą przewagę miały nad Uni w trzeciej odsłonie. Triumfowały w nim "tylko" 25:23, ponieważ przy prowadzeniu 23:17 nieco się zdekoncentrowały i pozwoliły opolankom na zdobycie czterech punktów z rzędu.

Czwarty set miał natomiast absolutnie niezwykły przebieg. Przez długi czas wydawało się, że Uni nie będzie mieć w nim wielkich problemów z doprowadzeniem do tie-breaka, bo w pewnym momencie prowadziło nawet 15:8. Jak wytłumaczyć to, że kilka minut później było już 24:20 dla Stali? Byłoby to niezwykle skomplikowane. Ale nie bardziej niż to, że ... koniec końców to Uni zdobyło od tego czasu sześć punktów z rzędu i tym samym zapewniło sobie pierwsze "oczko" w obecnym sezonie.

Piąta partia nie dostarczyła już jednak wielu emocji. Od początku do końca układała się ona po myśli miejscowych (15:8).

ITA TOOLS Stal Mielec – Uni Opole 3:2 (26:28, 25:18, 25:23, 24:26, 15:8)
Stal: Kucharska (7 pkt), Mucha (22), Kubacka (6), Gierszewska (28), Nowacka (4), Bałucka (5), Łyduch (libero) oraz Bryda (16), Laskowska-Azab, Walczak.
Uni: Bińczycka (3), Olaya (22), Orzyłowska (11), Sieradzka (12), Pamuła (8), Połeć (8), Adamek (libero) oraz Zaroślińska-Król (6), Kecher (1), Janicka (1), Białek (libero).