Tauron Liga. Uni Opole zakończyło sezon na 7. miejscu

Opolanki mają za sobą bardzo udany sezon.
Opolanki mają za sobą bardzo udany sezon. Wiktor Gumiński
Uni Opole pokonało na wyjeździe BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:1, a następnie wygrało też "złotego seta" i tym samym ostatecznie zajęło 7. miejsce w sezonie 2021/22 Tauron Ligi.

Po porażce w pierwszym spotkaniu 0:3, tak i tym razem inauguracyjna partia nie ułożyła się po myśli Uni. Podobnie w każdym z setów rozegranych jak przed własną publicznością, ponownie opolanki okazały się gorsze o zaledwie dwa punkty, ulegając 23:25.

Potem jednak już losy dwumeczu odmieniły się o 180 stopni. Najpierw podopieczne trenera Vettoriego wygrały potyczkę 3:1, dzięki czemu doprowadziły do "złotego seta". Ten również padł ich łupem i tym samym siatkarki z Opola miały dodatkowy powód do radości na zakończenie swojego historycznego sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Uni Opole 1:3 (25:23, 18:25, 23:25, 22:25), złoty set 13:15
BKS: Chmielewska, Kazała, Pierzchała, Orvosova, Borowczak, Janiuk, Drabek (libero) oraz Polak, Świrad, Łyszkiewicz, Bartkowska, Szlagowska, Mazur (libero).
Uni: Makarowska, Bidias, Pellegrino, Sieradzka, Stronias, Orzyłowska, Adamek (libero) oraz Pamuła, Wołodko, Bączyńska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0