Te produkty możesz kupić na Opolszczyźnie bezpośrednio u producentów, rolników i gospodyń. Zobacz, jakie i po ile

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Opolscy rolnicy i gospodynie oferują prawdziwe pyszności! Sprawdźcie, jakie produkty można kupić i w jakich są cenach ---->
Opolscy rolnicy i gospodynie oferują prawdziwe pyszności! Sprawdźcie, jakie produkty można kupić i w jakich są cenach ---->
Warzywa i owoce, zioła, sadzonki, miody, sery, ciasta, wędlinu czy pierogi można kupić za pośrednictwem platformy internetowej udostępnionej przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Wyszukiwarkę produktów, wyrobów, usług, które można kupić w gospodarstwach rolnych czy kołach gospodyń wiejskich, udostępnił Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Zarejestrowano w niej dotychczas około 1000 ofert z całego województwa opolskiego.

- Zebraliśmy tam propozycje lokalnych producentów, rolników, hodowców, właścicieli szkółek roślin - wyjaśnia Jadwiga Sadlej z OODR. - To ogólnopolski program zainicjowany przez ministerstwo rolnictwa, którego celem jest wsparcie sprzedaży bezpośredniej, która stała się bardziej popularna w związku z pojawieniem się w Polsce koronawirusa.

Wyszukiwarka oferowanych przez rolników, producentów i gospodynie produktów (płodów rolnych, przetworów, ale też zwierząt hodowlanych, nasion, czy usług) została skonstruowana tak, że można wyszukać nie tylko rodzaj produktu, wyrobu, usługi, ale też według lokalizacji: w województwie, powiecie czy gminie.

- Dzięki temu klienci mogą szukać interesujących ich produktów w najbliższej okolicy, niekoniecznie na terenie swojego województwa - dodaje Jadwiga Sadlej.

W każdej ofercie zapisane są zasady sprzedaży: bezpośrednio lub z możliwością dowozu, przesyłki, ale także oznaczenia, czy np. jest to produkt certyfikowany.

I tak np. właściciel pasieki z Czyżowic pod Prudnikiem dla klienta kupującego co najmniej dwa słoiki jego miodu jest gotów za darmo dowieźć je na terenie Prudnika, a przy 20 słoikach na odległość do 50 km od Prudnika.

Irena Jasińska z Gogolina oferuje na opolskim e-bazarku przetwory domowej roboty, np. chutney z agrestu z dodatkiem rozgrzewającego imbiru i chili oraz miodu gryczanego - doskonały do mięs, wędlin, jajek lub ryb czy prozdrowotną konfiturę z kwiatków czarnego bzu - doskonałą do pieczywa lub jako deser. To autorska receptura nagrodzona certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego.

- Skorzystałam z możliwości wystawienia produktów na stronie OODR, bo wcześniej sprzedawałam je głównie na jarmarkach, świętach plonów, imprezach okolicznościowych, ale w tym roku, z powodu epidemii, te możliwości wyczerpały się. Kupujący, którzy mnie znają, kupują bezpośrednio u mnie. Pokazanie się na e-bazarku to próba pozyskania nowych klientów - mówi pani Irena.

Przetworami zajmuje się od co najmniej kilkunastu 20 lat. Przy rodzinnym domu był duży ogród, a mama nauczyła panią Irenę, że nic z płodów ziemi nie powinno się marnować. Przekazała też receptury na przetwory, które pani Irena udoskonaliła, specjalizując się w dżemach wytrawnych, np. z czerwonej porzeczki z czerwonym pieprzem, z wiśni z zielonym pieprzem, czy jabłkowego - indyjskiego za sprawą przypraw (kminu rzymskiego, kozieradki i czarnuszki).

Oferty podzielone są na kategorie:

  • warzywa i owoce
  • miód i produkty pszczele
  • napoje
  • zwierzęta hodowlane
  • oleje i oliwy
  • przetwory owocowo-warzywne
  • materiał siewny i sadzeniakowy
  • nabiał
  • potrawy Kół Gospodyń Wiejskiej
  • zboża i bobowate
  • kwiaty i materiał szkółkarski
  • usługi
  • mięso i wędliny
  • ryby
  • maszyny i urządzenia
  • pieczywo i produkty zbożowe
  • produkty z certyfikatem
  • pozostałe

Ciekawostką jest, że konsumenci korzystający z bazy mają też możliwość za niższą cenę kupić rośliny samodzielnie zerwane.

Producenci mogą samodzielnie dodawać oferty do bazy przez stronę internetową (konieczne jest zalogowanie się). Baza opolska jest dostępna pod adresem pod adresem: www.opolskiebazarek.pl zaś krajowa: polskiebazarek.pl

Sprawdziliśmy, jakie produkty, gdzie i po ile można kupić na terenie województwa opolskiego

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska