Telepraca szansą na aktywność zawodową niepełnosprawnych

(mak)
Telepraca to wygoda i oszczędność czasu. (fot. archiwum)
Telepraca to wygoda i oszczędność czasu. (fot. archiwum)
Telepraca - ten rodzaj zatrudnienia zyskuje na znaczniu zwłaszcza wśród ludzi z ograniczoną sprawnością ruchową.

Konsultnig, przetwarzanie danych komputerowych, usługi finansowe i księgowe, sprzedaż to najpopularniejsze branże, oferujące pracę na odległość, bez wychodzenia z domu. Tak pracować mogą także przedstawiciele wolnych zawodów, a więc architekci, projektanci, tłumacze, graficy czy korektorzy.

Zobacz: Telepraca. Jak zorganizować pracę poza siedzibą firmy?

Serwis www.telepraca.gov.pl przeprowadził sondę, z której wynika, że aż 75 proc. internautów uważa taką formę pracy za najlepszą szansę na wykorzystanie wiedzy i umiejętności ludzi przykutych do wózków inwalidzkich.

Pracę zdalną można bowiem wykonywać w każdym miejscu i o każdej porze, co dla osób niepełnosprawnych ruchowo ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza że ta forma zatrudnienia pozwala samodzielnie planować zawodowe obowiazki, a wynagrodzenie pracownik otrzymuje nie za ilość przepracowanych godzin, ale za efekty pracy.

Nie da się ukryć, że ten rodzaj zarabiania na utrzymanie, szczególnie pożądany przez niepełnosprawnych, jest możliwy dzięki rozwojowi technologii, w tym przede wszystkim internetu. Jest coraz szybszy, tańszy i bezpieczny, a co za tym idzie, rośnie liczba jego użytkowników. W tej sytuacji telepraca to forma zatrudnienia, która systematycznie zyskuje na znaczeniu.

Zobacz: Telepraca. Plusy widzimy tylko w teorii

Dlatego Polska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju organizuje szkolenia, które mają uświadomić zarówno pracodawcom jak i potencjalnym pracownikom zalety płynące z tej formy zatrudnienia. Według założonego planu będą prowadzone do lutego 2012 roku.

Jak planuje PARP weźmie w nich udział co najmniej 2000 właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. „Telepraca, nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach”, realizowana w ramach projektu „Ogólnopolski program promocji i szkoleń dla przedsiębiorstw Telepraca II” jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej, a dokładniej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy zainteresowani więcej szczegółów znajdą na stronie www.telepraca.gov.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska