Telewizja Uniwersytetu Opolskiego, SETA TV najlepszym medium studenckim w Polsce

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Obecnie w SETA TV działa ok. 40 studentów UO.
Obecnie w SETA TV działa ok. 40 studentów UO. Archiwum
Koło naukowe SETA TV zdobyło I nagrodę w konkursie ProJuvenes w kategorii najlepsze medium studenckie w Polsce organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.

Telewizyjne koło naukowe UO zdobyło te tytuł drugi rok z rzędu. W SETA TV działa obecnie około 40 osób, a cała redakcja jest podzielona na 5 działów (newsroom, marketing, operatorzy, montażyści i sport). Każdy dział ma swojego szefa, a szefowie podlegają redaktorowi naczelnemu, którym od niedawna jest Paweł Sładek.

- W naszej redakcji pojawiają się różne osoby, z różnych kierunków studiów, niektórzy chcą rozwijać swoje hobby, inni planują w przyszłości pracować w mediach - opisuje nam Zuzanna Sitnik z dział marketingu SETA TV. - To, że ktoś studiuje dziennikarstwo nie oznacza że musi być w naszym kole naukowym, a to że ktoś studiuję np. Informatykę nie oznacza że nie może do nas dołączyć.

Pytana o to, jakie tematy podejmuje studencka redakcja, Sitnik odpowiada, że te, które przyjdą zespołowi do głów. - Staramy się nagrywać i mówić o tematach ważnych dla naszej uczelni, ciekawych dla studentów, ale też zabawnych i rozrywkowych dla wszystkich. Jedyne czego unikamy to tematy polityczne, chcemy zachowywać apolityczność i tolerancję dla wszystkich poglądów - wyjaśnia.

Tygodniowo robią 3-4 materiały. Większość można zobaczyć na Facebooku. W planach mają udoskonalenie i "rozkręcenie" strony internetowej i kanału na YouTube. Mają także konto na Instagramie, gdzie można zobaczyć trochę SETY od wewnątrz.

- W trakcie pandemii działamy... w maseczkach! Robimy materiały, szukamy pomysłów, ćwiczymy nasze szare komórki, szukając dobrych tematów na newsy - mówi Zuzanna Sitnik. - W naszym studio może przebywać jednocześnie 5 osób, więc możemy przeprowadzać w nim wywiady, montować filmy, czy wpadać na genialne pomysły.

Drzwi do studia studenckiej TV UO są zawsze otwarte dla chętnych studentów. Szczególnie zaproszone są osoby pozytywnie nastawione do życia, które lubią ludzi, są pomysłowe i chcą się zaangażować. Każdy z Setowiczów - jak opowiada nam specjalistka stacji od marketingu - sam wybiera sobie zadania poprzez wybór działów, do których chce należeć.

Jakie korzyści można odnieść z takiej aktywności? - Praca a raczej działalność w uniwersyteckiej telewizji daje nam przede wszystkim znajomości, możliwość rozwoju i co najważniejsze - możliwość nauki na błędach - mówi Zuzanna Sitnik. - Jesteśmy kołem naukowym, w którym poznajemy swoje możliwości, bariery i zawieramy wspaniałe przyjaźnie.

O tym, czym zajmują się absolwenci UO związani z SETĄ można dowiedzieć się oglądając jeden z cyklicznych programów "zUOci studenci". A podsumowanie ubiegłego roku znalazło się w filmie umieszczonym na FB

Na zespołowym zdjęciu: od góry pierwszy rząd: Paweł Sładek - redaktor naczelny, Zuzanna Sitnik - szefowa działu marketing, Anatoliy Hryshchuk - szef operatorów; drugi rząd: Iwona Turkowska- szefowa Newsroomu, Stefani Koprek - szefowa montażystów, Dawid Wolny - szef Sportu; trzeci rząd: dziennikarki Natalia Bajerska i Karolina Janiak oraz Julia Machowska - dziennikarka i zastępczyni szefowej w dziale Marketingu; czwarty rząd: Oskar Michalik - dziennikarz/ dziennikarz sportowy, Jakub Koziarz - operator, Karolina Czabanowska - dziennikarka.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska