Mateusz Pietras
Katarzyna Kawa w półfinale debla w Austin
Katarzyna Kawa w półfinale debla w Austin INSTAGRAM/KATARZYNA KAWA
Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs wygrały z Rosjankami Iriną Chromaczową i Yaną Sizikową 7:6 (8), 6:0 w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Austin. Mecz trwał godzinę i siedemnaście minut. W pierwszym secie Kawa i Schoops obroniły pięć piłek setowych.

Wykańczający set

W pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA 250 w Austin Katarzyna Kawa i Holenderka Bibiane Schoofs wygrały z Amerykankami Catheriną Harrison i Sabriną Santamarią. Polsko-holenderski duet potrzebował trzech setów, super tie-breaka oraz godziny i czterdzieści jeden minut, by zameldować się w ćwierćfinale amerykańskiego turnieju w stanie Teksas.

W następnej rundzie podejmowały rosyjską parę Irina Chromaczowa/Yana Sizikowa. W pierwszym spotkaniu urodzone w Moskwie triumfowały w dwóch setach z brytyjsko-białoruską parą Maia Lumsden/Iryna Szymanowicz. W spotkaniu straciły tylko jednego gema i po pięćdziesięciu dwóch minutach zakwalifikowały się do kolejnego etapu.

Pierwszy set meczu 1/4 finału trwał, aż pięćdziesiąt pięć minut, czyli dłużej niż rywalizacja rywalek w pierwszej rundzie. W trzecim gemie jako pierwsza przełamała ''polska'' para zwyciężając ''na sucho''. Powiększenie przewagi mogło nastąpić w piątym gemie, jednak przeciwniczki obroniły trzy break pointy. Za chwilę same przełamały Kawę i Schoofs (4:4) Dwa gemy potem Polka i Holenderka musiały bronić dwóch ''setboli''.

W tie-breaku lepszy okazał się ''polski'' duet. W decydującym gemie obroniły kolejne trzy piłki setowe. Przy stanie 8:8 zwyciężyły dwie decydujące akcje.

Dominacja na teksańskim korcie

Druga partia to dominacja jednej ze stron. Kawa i Schoops nie straciły nawet gema. Przełamanie nastąpiło już w drugim gemie. Polka i Holenderka wykorzystały pierwszą z trzech piłek meczowych.

Tym samym czekają na rywalki, z którymi zagrają w półfinale imprezy.