Tenis stołowy. Bajor druga, Galas tuż za czołową „12”

Natalia Bajor
Natalia Bajor Zbiory prywatne
W Zawierciu rozegrano drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Znakomicie spisała się 19-letnia brzeżanka Natalia Bajor

Wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg, która obecnie reprezentuje AZS EU Wrocław dopiero w finale uległa 0-4 (-4,-6,-9,-9) bardziej doświadczonej 30-letniej Magdalenie Sikorskiej (AZS AJG Częstochowa). Opolanka zajęła 2 miejsce w turnieju, ale porażka w finale jest nieco zaskakująca, gdyż tydzień wcześniej Bajor pokonała finałową rywalkę w meczu ligowym 3-1.

W II GPP wzięło udział 87 seniorek i 126 seniorów (wyłonionych na podstawie : list rankingowych po 16 najlepszych zawodniczek i po 16 zawodników z pierwszego GPP oraz po 32 zawodniczki i 32 zawodników z WTK okręgowych oraz 16 zwycięzców grup). Wystąpili oni w turnieju głównym - w sumie po 64 pingpongistek i pingpongistów.

Bajor pokonała kolejno: Katarzynę Nowocin (MKS Bydgoszcz) 4-3, Adę Jończyk (AZS UE Wrocław) 4-0, Katarzynę Ślifirczyk (AZS AJG Częstochowa) 4-0 i w półfinale Roksanę Załomską (AZS AJG Częstochowa) 4-2. Po dwóch turniejach GPP seniorek prowadzi Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn, która ma 550 pkt, druga jest Bajor - 525 pkt, a trzecia Załomska - 500 pkt.

W Zawierciu dobrze się spisał inny brzeżanin Michał Galas, reprezentujący aktualnie AZS PWSZ Nysa. Uplasował się on statecznie na miejscach w przedziale 13-16. Po wygranej w swojej grupie w drugiej rundzie uległ Jakubowi Folwarskiemu i znalazł się w dolnej części drabinki. W niej pokonał Michała Murawskiego, a następnie przegrał z Pawłem Fertikowskim w spotkaniu o miejsca 9-12.

Pozostali opolanie spisali sie słabiej i uplasowali się na dalszych miejscach: Julia Bartoszek i Agata Paszek (obie MOKSiR Zwadzkie) - w przedziale miejsc 33-40, a Patrycja Paszek (AZS PWSZ Nysa) oraz Wojciech Głuszek (Blyss Kujakowice) w przedziale miejsc 49-56.